Evropsko prvenstvo u Srbiji
0

Danska pobijedila Njemačku rezultatom 28-26

Reprezentacija Danske bolja od Njemačke (Foto: AFP)
Rukometaši Danske pobijedili su Njemačku 28-26 (17-14) u susretu 2. kola drugog kruga na Evropskom prvenstvu u Srbiji.

Anders Eggert Jensen predvodio je Dansku sa sedam golova iz 8 pokušaja. Hans Lindberg dodao je pet golova. Danski golman Niklas Landin Jacobsen odbranio je 16 lopti.

U Njemačkoj su četverica rukometaša postigli po četiri pogotka, Uwe Gensheimer, Christoph Theuerkauf, Lars Kaufmann i Michael Haaß.Njemačka je bolje otvorila utakmicu i povela s 5-1 u 5. minuti. Danci su već u 13. minuti izjednačili na 6-6, a boljom igrom u završnici prvog poluvremena otišli su na odmor s prednošću 17-14.

U nastavku je Danska u nekoliko navrata imala i pet pogodaka prednosti. Njemačka je u 48. minuti stigla na samo gol zaostatka, ali je Danska ipak u završnici osigurala važna dva boda.