La Liga
14

Real Madrid pobijedio Eibar i prišao Atleticu na tri boda zaostatka

Ekipa Real Madrida pobijedila je Eibar u meču 29. kola španske La Lige rezultatom 2:0 te se s novim trijumfom Kraljevski klub približio Atletico Madridu na tri boda zaostatka.

U 37. minuti Asensio je postigao gol za vodstvo Kraljevskog kluba, no on je poništen zbog nedozvoljene pozicije, ali četiri minute nakon toga nije bilo spasa za goste i Asensio se upisao u listu strijelaca i doveo svoj tim u vodstvo.

Pitanje pobjednika riješio je Benzema golom u 73. minuti, što je bio njegov 18. pogodak u ovoj sezoni, nakon čega je bilo jasno da će Real Madrid upisati pobjedu.

S nova tri osvojena boda Real Madrid se približio Atleticu na prvoj poziciji, a oni nakon 29 odigranih mečeva imaju 63 boda, ujedno i jedan više od Barcelone.

Atletico svoj meč 29. kola igra u nedjelju protiv Seville, dok će Barcelona u ponedjeljak igrati protiv Valadollida.

Real Madrid - Eibar 2:0 (Asensio 41', Benzema 73')