Premijer liga BiH
0

Zvijezdi bodovi spasa protiv Veleža

Sarajevo-x.com
U prve tri utakmice 23. kola Premijer lige BiH slavili su domaćini. Gradačačka Zvijezda je pobijedila Velež, a bodove su još uknjižili trebinjski Leotar i Rudar iz Prijedora.

Zvijezda je protiv dosta oslabljenog Veleža ostvarila vrlo značajnu pobjedu u borbi za opstanak. Poveli su na samom otvaranju, već u 2. minuti, preko kapitena Hamzića.

Taj rezultat je ostao do 64. minute kad je Velež golom Osmanagića, a na asistenciju Džafića, došao do 1-1.

Ipak, desetak minuta prije kraja veliku radost domaćinima donio je Prodanović koji je pogodio za konačnih 2-1.

Istim rezultatom slavio je Leotar na Policama protiv Laktaša. Golove za domaćine su postigli Krunić i Todorović u 44. i 81. minuti. Gol za ekipu Laktaša u 56. minuti postigao je Dželmić.

Prijedorski Rudar nije imao većih problema protiv Travnika, budući da su gosti doputovali bez skoro kompletnog prvog tima. Za Rudar su pogodili Rankić i Žerić, koji je pogodio s penala.

U subotu se još igraju utakmice Čelik - Sarajevo (susret počeo u 18 sati), te Zrinjski - Modriča i Željezničar - Borac (od 19.30 sati).

U nedjelju se sataju Široki i Olimpik te Slavija i Sloboda.

1. Željezničar 22 13 5 4 34:15 44
  2. Borac 22 14 2 6 29:16 44
  3. Široki Brijeg 22 11 4 7 32:20 37
  4. Sarajevo 22 11 4 7 29:20 37
  5. Velež 23 11 3 9 39:25 36
  6. Zrinjski 22 10 5 7 31:25 35
  7. Leotar 23 10 3 10 24:32 33
  1. Zvijezda 23 9 3 11 24:35 30