125

Zukanović strijelac u porazu Chieva protiv Genoe

Piše: N. J.
Bh. internacionalac Ervin Zukanović upisao se u strijelce u utakmici 8. kola između Chieva i Genoe.

Zukanović je u 36. minuti pogodio za vodstvo svoga tima 1:0, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ervin Zukanović (Foto: EPA)
Genoa je u drugom poluvremenu preokrenula rezultat u svoju korist te na kraju slavila pobjedu 1:2. Strijelci su bili Matri u 72. i Pinilla u 84. minuti.

Treba istaći da je Pinilla u 74. minuti promašio penal, a minut ranije u timu Chieva drugi žuti karton zaradio je Radovanović, te je Chievo do kraja utakmice igrao sa deset igrača.

Chievo je nakon ovog poraza ostao na pretposljednjem mjestu Serije A sa četiri boda, dok je Genoa sada šesta sa 13 bodova.

Dodajmo da su u terminu od 15 sati danas igrane još dvije utakmice 8. kola Serije A. Juventus je na svome terenu savladao Palermo 2:0, a istim je rezultatom Udinese kao domaćin slavio protiv Atalante.

Podsjetimo, prije nekoliko dana Zukanović je obznanio da je njegova reprezentativna karijera u dresu Zmajeva završena sve dok je selektor Safet Sušić.

Sušić je na to odgovorio da ga je Zukanović razočarao kao čovjek te da svakako na njega više neće računati.