Željezničaru bod u Istočnom Sarajevu

Sarajevo-x.com
Sa utakmice Slavija - Željezničar (Foto: Feđa Krvavac/Fotoservis)
U okviru 5. kola Premijer lige BiH u nedjelju se igraju tri susreta. Derbi kola je odigran u Istočnom Sarajevu u popodnevnom terminu gdje je Slavija ugostila igrače Željezničara.

Željezničar ipak na gostovanju u Istočnom Sarajevu nije uspio upisati nova tri boda. Nogometaš Željezničara Edin Cocalić je već u 2. minuti susreta nakon kornera doveo goste u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata te se u svlačionice otišlo pri rezultatu 1:0. U 67. minuti kapiten Slavije Bojan Regoje pogađa mrežu Željezničara udarcem glavom i izjednačava rezultat na 1:1. Bio je to i konačan rezultat ove utakmice, a i Željezničar i Slavija su se morali zadovoljiti podjelom bodova.

Rezultati petog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota: Laktaši - Olimpik 4:0 Zvijezda - Borac 1:1 Leotar - Velež 0:1 Čelik - Modriča 1:0

nedjelja: Slavija - Željezničar 1:1

Zrinjski - Rudar 3:1 Široki Brijeg - Sloboda 2:0

Utakmica Sarajevo – Travnik na programu je u ponedjeljak.

U Premijer ligi BiH slijedi pauza zbog reprezentativnog okupljanja.

1. Velež 5 4 1 0 15:3 13
  2. Borac 5 4 1 0 9:3 13
  1. Modriča 5 2 2 1 8:5 8
  2. Željezničar 5 2 2 1 5:4 8
  3. Laktaši 5 2 1 2 10:9 7
  4. Široki Brijeg 5 2 1 2 5:4 7