Tok utakmice: Željezničar - Široki Brijeg 1:0

(Foto: I. Š./Klix.ba)
U 28. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Široki Brijeg, a tekstualni prijenos mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Željezničar - Široki Brijeg 1:0

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

87' - Pritisak Širokog Brijega, ali teško dolaze do šansi.

82' - Veliki protesti igrača Širokog. Tražili su igranje rukom nakon šuta Mamića, ali sudija se nije oglasio.

79' - Širokom je poništen gol, iako je pitanje da li je Chiendu dirao loptu koja je upućena ka strijelcu gola Mamiću. Ipak, usporeni snimak je otkrio da su sudije donijele ispravnu odluku.

75' - Sada je i Amoah bio blizu gola, ali šutirao je pored gola.

74' - Izvanredan udarac Radovca sa 20 metara, ali lopta je prohujala zamalo pred gola.

70' - Mahmić je šutirao glavom nakon kornera, ali preko gola.

70' - Vrijeme teče, a Široki ne pronalazi način kako da ugrozi gol domaćih.

64' - Drljo je zamijenio Štilića u redovima Željezničara.

60' - Željezničar kontroliše igru i nakon vodećeg gola.

55' - Kpan i Mamić ulaze u igru, a izašli su Bagarić i Prusina.

55' - Lukav pokušaj Prusine iskosa s lijeve strane, ali ide to pored gola.

52' - Sada je prijetio i Mekić, ali njegov udarac ide pored gola.

Željezničar - Široki Brijeg 1:0 (Krpić 48')

48' - GOOOOOOOL! Željo vodi golom Krpića. Slabo je intervenisao golman Puljić, a napadač Plavih je s pet metera pogodio glavom.

46' - Umjesto Kuprešaka u igru je ušao Chinedu.

46' - Dvostruka izmjena u Željezničaru. Radovac je zamijenio Karića, a Mahmić je u igri umjesto Selimovića.

Kraj prvog poluvremena

Željezničar - Široki Brijeg 0:0

Nakon prvog dijela nema golova na Grbavici, a domaći navijači su žestoko izviždali svoje nogometaše koji i večeras slabo igraju.

43' - Boljević je šutirao glavom, ali ravno u Puljića.

40' - Radinović je šutirao daleko preko gola.

37' - Štilić je pao u šesnaetsrecu, ali umjesto penala dobio je žuti karton zbog simuliranja.

35' - Igra se odvija na sredini terena u finišu poluvremena.

31' - I dalje nema pravih šansi osim one Mekića s početka utakmice. Čuju se i poneki zvižduci s tribina za domaće igrače.

26' - Sada je žuti karton dobio Galić nakon grubog prekršaja na Mužeku.

25' - Sredina igre u prvom poluvremenu. Željezničar napada, ali prilično jalovo.

21' - Igrači Željezničara dosta komplikuju i djeluju nervozno.

15' - Dobar napad Širokog Brijega, ali u posljednji čas ispred Ćavara intervenisao je Cavnić. Nakon kornera, Mašić je iz blizine šutirao preko gola. Bilo je vrlo opasno po gol domaćih.

10' - Željezničar ima više od igre, ali i dalje bez golova.

4' - Kakva šansa za Željezničar! Mekić je šutirao s pet metara, ali Puljić je izvanredno odbranio.

2' - Požutio je Karić nakon što je napravio faul u vrlo opasnoj kontri Širokog.

1' - Počela je utakmica.

20:25 - Iako je u Sarajevu kišovit i prohladan dan, na Grbavici se večeras skupilo oko 5.000 gledalaca.

20:20 - Glavni sudija utakmice bit će Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora. Asistenti su mu Mirza Demir iz Kaknja i Dejan Stjepanović iz Banje Luke. Četvrti sudija je Josip Martinović iz Čapljine.

20:15 - Utakmica na Grbavici treća je u rasponu od samo tri dana za ekipu Dine Skendera koji je najavio kako će morati malo osvježiti tim.

"Moramo osvježiti snage za utakmicu sa Željezničarom. Čeka nas zahtjevan protivnik koji je pod ogromnim imperativom pobjede. Nalaze se u grčevitoj borbi za ostanak i sigurno su sve podredili ovoj utakmici. Upravo u tome i vidim prostor za nas", kazao je trener Skender u najavi utakmice i dodao kako i Široki Brijeg ima svoju računicu na Grbavici.

"Željezničar će sigurno krenuti ofanzivno od prve minute. Idemo odigrati hrabru, mušku utakmicu. I mi imamo svoju računicu, i nama trebaju bodovi. Vjerujem kako ćemo iskoristiti svoje prilike i doći do bodova", dodao je Skender.

20:10 - Plavi su tako i dalje u zoni ispadanja, šest kola prije kraja, pošto imaju svega 27 bodova iz isto toliko utakmica.

Široki Brijeg na Grbavicu stiže rasterećen, sa 35 bodova na svom kontu što ga drži na sedmoj poziciji.

20:05 - Plavi ovu utakmicu dočekuju s novim stručnim štabom, pošto je tokom proteklog vikenda smijenjen trener Bruno Akrapović, kao i svi njegovi pomoćnici, a ekipu sada vode Dino Đurbuzović, Haris Alihodžić i Omer Joldić.

Smjena na klupi došla je nakon 16. poraza sezone, koji je Željezničar pretrpio od Posušja na Mokrom Docu, a Đurbuzović će večeras upisati povratnički debi na klupi kao nominalno glavni trener.

20:00 - Poznati su i sastavi timova:

Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Krpić, Mekić, Štilić, Karić, Boljević, Galić, Amoah, Selimović.

Široki Brijeg: Puljić, Pranjić, Mužek, Prusina, Mašić, Barišić, Mišić, Bagarić Buljan, Ćavar, Kuprešak.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 28. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Željezničar i Široki Brijeg. Susret se igra na stadionu Grbavica s početkom u 20:30 sati.