Prijateljska utakmica
0

Željezničar golom Hajdarevića savladao Budućnost, Mulalić isprobao 24 igrača

Nogometaši Željezničara su u okviru prve pripremne utakmice savladali ekipu Budućnosti rezultatom 1:0.

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Bender (Muftić) – Galić, Drina, Cocalić (Kosorić), Jašarević – Hodžić, Hajdarević – Amoah, Štilić, Drljo – Križevac.

Plavi su prvi prijetili s nekoliko ubačaja sa strane, a u 17. minuti stižu do vodstva.

Haris Hajdarević je šutirao s 25 metara, golman paradom samo dotakao loptu koja je završila u mreži Budućnosti.

Do kraja prvog dijela pokušavali su Drljo, Amoah i Drina, ali je ostalo 1:0.

Željezničar je drugo poluvrijeme počeo u sasatavu: Muftić (Karić) – Šehić, Kosorić, Kobašević, Malić – Pirić (Pašić), Mekić – Efendić, Bekrić, Santos – Beganović.

U drugom dijelu nismo vidjeli mnogo na terenu, tek poneku priliku Santosa te udarce Pirića i Beganovića.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju u Konjicu protiv Sutjeske iz Foče.