{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Željezničar bi u 2. pretkolu mogao igrati protiv Ferencvarosa, Zrinjski sa AIK-om

22.6.2015. u 15:03
20
24
Željezničar bi u 2. pretkolu mogao igrati protiv Ferencvarosa, Zrinjski sa AIK-om
20
Željezničar bi u 2. pretkolu mogao igrati protiv Ferencvarosa, Zrinjski sa AIK-om
Foto: EPA
U Nyonu je danas obavljen žrijeb i drugog pretkola Evropske lige. Posebno zanimljiv par bi mogao biti Željezničar - Ferencvaros.
Željezničar u 1. pretkolu igra protiv malteškog Balzana, a ako Plavi ispune očekivanja i prođu u drugo pretkolo, tamo će ih čekati bolji iz duela Go Ahead Eagles - Ferencvaros. Go Eagles je holandski drugoligaš, a Ferencvaros je jedan od najboljih mađarskih klubova.

Olimpic ima težak zadatak protiv slovačkog Spartaka iz Trnave, no, ukoliko prođe dalje, protivnik će biti ili NSI Runavik s Farskih Otoka ili Linefield iz Sjeverne Irske.

Ukoliko želi u 2. pretkolo, Zrinjski mora eliminisati armenski Shirak, a potom će im protivnik biti finski VPS Vassa ili švedski AIK.

Parovi 2. pretkola Evropske lige:

Kukesi/Torpedo Zhodino - Mladost Podgorica/Neftchi
Atlantas/PFC Berdoe - Brondby/Juvenes-Dogana
Progres Niederkord/Shamrock Roveers - Sheriff/Odds Ballklubb

AUK Broughton/Lokomotiva Zagreb - PAOK
Cork City/KR - Vikingur/Rosenborg
Hapoel Beer-Sheva - FC Thun

Europa FC/Slovan Bratislava - University College Dublin/Dudelange
VPS Vaasa/AIK - FC Shirak/Zrinjski
Crvena Zvezda/Kairat Almaty - Alashkert FC/Saint Johnstone

Go Ahead Eagles/Ferencvaros - Balzan/Željezničar
Legia Warszawa - Botosani/Tskhinvali
MTK BUdapest/Vojvodina - Spartaks Jurmala/Budućnost

La Florita/Vaduz - Aktobe/JK Nomme Kalju
Renova/Dacia - Glentoran/Žilina
FK Krudja/Jagiellonia Bialystok - Dinamo Satumi/AC Omonia

FK Jeglava/Litex Lovech - Flora Tallin/Rabotnički
Mlada Boleslav - Partizani/Stromsgodset Toppfotball
Seinajoen Jalkapallokerho/FH - KF Laci/Inter Baki

NK Domžale/Čukarički - Dinamo Tbilisi/Gabala
PFC Cherno More Varna - FC Dinamo Minsk
Inverness Caledonian Thistle FC - FC Astra

Glenavon FC/Shaktyor Soligorsk - Wolfsberger
HNK Rijeka - Shkendija/Abedeen
Olimpic/Spartak Trnava - NSI Runavik/Linefield

Trabzonspor - Bidderdange/Bala Town FC
FC Lusitans/West Ham United - Birkirkara/Ulisses
FC Kopenhagen - Newton AFC/Valletta

R. Charleroi SC - Ordabasy Shymkent/Beitar Jerusalem
FC Saxan/Apollon Limassol - FK Trakai/HB Torshavn
NK Celje/WKS Slask Wroclaw - IFK Goteborg

UE Sant Julia/Randers FC - FC Lahtti/IF Elfsborg
Vikingur Reykjavik/FC Koper - Silamae Kalev/HNK Hajduk
Skonto FC/Saint Patrick's - Debrechen VSC - FK Sutjeska

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: