Bundesliga
0

Werder - Hertha 2:1

U prvoj utakmici 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je na svom Weserstadionu svladao Herthu, posljednjeplasiranu momčad Bundeslige. Bilo je 2-1.

Domaćin je bio bolja momčad ovog susreta i njihova je pobjeda zaslužena, premda nikako ne i lagano ostvarena.

Sve do 66. minute i šuta Marka Marina s lijeve strane vrha peterca mreže su mirovale. Ipak, uvodno vodstvo Werdera bilo je kratkoga vijeka, budući da je Theofanis Gekas iz slične situacije samo dvije minute kasnije poravnao rezultat.

U 81. minuti je puni plijen domaćinima zadržao Claudio Pizarro svojim osmim prvenstvenim pogotkom.

Pobjedom protiv Herthe Werder je prekinuo niz od tri uzastopna poraza, ali i onaj od više od dva mjeseca bez prvenstvene pobjede. Naime, posljednji su puta u Bundesligi slavili 21. studenoga kada su na gostovanju kod Freiburga pobijedili 6-0.