11

Vitez minimalnim rezultatom pobijedio Metalleghe u gostima

U 15. kolu BHT Premijer lige Vitez je kao gost na stadionu Pirota u Travniku rezultatom 1:0 savladao Metalleghe iz Jajca.

Ovo je treći uzastopni ligaški meč u kojem Vitez ne zna za poraz, dok je Metalleghe ostao na samo jednoj pobjedi u posljednjih 10 utakmica u svim takmičenjima.

Trener domaćeg tima Nermin Bašić od prve minute šansu je dao Fejziću, Duraku, Kovaču, Smajiću, Karađuzu, Helvidi, Selimoviću, Dujakoviću, Rašiću, Raduloviću i Pezi, dok je Slaven Musa na drugoj strani na teren poslao sljedeće igrače: Nwolokor, Rašić, Jevtić, Muminović, Kokot, Livančnić, Mamić, Barišić, Sadiković, Kapetan i Hodžurda.

Gol odluke postigao je Kapetan u 29 .minuti što je njegov treći ligaški gol u ovoj sezoni.

Vitez u narednom kolu dočekuje Željezničar, dok Metalleghe gostuje Radniku u Bijeljini.