Novi gol
147

Višća strijelac u ubjedljivoj pobjedi Basaksehira protiv Osmanlispora

Edin Višća (Foto: Facebook/Istanbul Basaksehir FK)
Nogometaši Basaksehira pobijedili su na gostovanju u okviru 31. kola turske Super lige ekipu Osmanlispora rezultatom 4:1.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo po ekipu u kojoj nastupa bh. reprezentativac Edin Višća budući da je Curuksu na asistenciju Gulselama doveo domaće u vodstvo u 42. minuti utakmice.

Basaksehir je u nastavku zaigrao znatno bolje i već na otvaranju izjednačio golom upravo Višće, koji je iskoristio dodavanje Caicare.

Adebayor je u 74. minuti donio preokret, a u posljednjim trenucima meča Epureanu i Mossoro su zacementirali pobjedu Basaksehira.

Višća je igrao svih 90 minuta u pobjedničkoj ekipi, a današnji gol bio mu je ukupno sedmi ove sezone.

Basaksehir je današnjom pobjedom prestigao Galatasaray i Fenerbahče te se nalazi na liderskoj poziciji s dva boda više u odnosu na istanbulske velikane. Vrijedi istaći da Galatasaray ima utakmicu manje, kao i četvrtoplasirani Bešiktaš, koji ima tri boda zaostatka. Osmanlispor je na 16. poziciji.