20

Višća asistent u pobjedi Basaksehira na gostovanju kod Bursaspora

U 2. kolu turske Super lige Basaksehir je upisao pobjedu u gostima protiv Bursaspora (2:0).

Basaksehr je nakon osvojenog četvrtog mjesta u prošloj sezoni, odlično otvorio i ovu sezonu. Tim iz Istanbula je u 1. kolu na domaćem terenu slavio protiv Fenerbahcea sa 1:0 i sada ima maksimalnih šest bodova pri čemu nije primio nijedan gol.

Mossoro je svojim drugim ligaškim pogotkom u sezoni doveo goste u vodstvo u 40. minuti, a drugu ligašku asistenciju upisao je bh. reprezentativac Edin Višća.

Konačnih 2:0 u 82. minuti postavio je Pektemek samo pet minuta nakon ulaska u igru. Asistent kod drugog pogotka bio je odlični Mossoro.

Bh. reprezentativac Edin Višća odigrao je cijeli meč i sada ima pet nastupa u svim takmičenjima u ovoj sezoni pri čemu je zabilježio odličan učinak od dva gola i tri asistencije. U odličnoj formi dočekuje reprezentativne obaveze.

Basaksehir je sada drugi na tabeli sa istim brojem bodova kao i prvoplasirani Galatasaray (6), dok je na trećem mjestu sa četiri boda Bešiktaš. Bursaspor je osmi sa tri boda.