0

Verona iznenađujuće osvojila kompletan plijen u Bologni

Piše: N. N.
U posljednjoj utakmici 31. kola italijanske Serie A snage su odmjerili Bologna i Hellas Verona. Gosti su na kraju iznenađujuće slavili pobjedu od 1:0.

U prvih 45 minuta domaći su napadali, dok su se gosti odlučili za kontranapade. Posljednjeplasirani tim italijanskog prvenstva neočekivano je stigao u vodstvo u 42. minuti kada je mrežu Mirantea pogodio Samir za vodstvo Verone.

U nastavku domaći žele što prije stići do poravnanja. Igrao se 66. minut kada je Rizzo imao sjajnu priliku. Šutirao je, ali je jedan odbrambeni igrač Verone klizećim startom otklonio opasnost.

Isti igrač pokušao je glavom u 83. minuti, a golman Verone je odbranio njegov udarac. Ovo je bio prvi udarac u okvir gola igrača Bologne.

Tri minute poslije uzvratio je Samir koji je nakon kornera puca glavom, ali nije precizan. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Veroni je ovo tek treća pobjeda. Sada imaju 22 boda i ostaju na dnu tabele. Bologna je na 12. mjestu sa 36 osvojenih bodova.