Prva liga FBiH
164

Velež preokretom do trijumfa u Orašju, Zvijezda razbila Čapljinu

Nogometaši Veleža pobijedila su u gostima u okviru 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Orašja rezultatom 3:1.

Velež je tako potvrdio dobru formu upisavši treću uzastopnu pobjedu, dok je Orašje ponovo razočaralo nakon poraza u prošlom kolu od Rudara.

Ipak, domaći su prvi došli u vodstvo u 19. minuti kada je Prgić bio siguran s 11 metara i 1:0 je bio rezultat prvog poluvremena.

Mostarci su uspjeli izjednačiti u 57. minuti preko rezerviste Brandaa, a preokret je donio Ovčina u 70. minuti. Konačnih 1:3 postavio je Fajić u finišu susreta.

I Zvijezda je bila uspješna u ovom kolu upisavši uvjerljivu pobjedu od 5:0 na svom terenu protiv Čapljine.

Pobjede u ovom kolu još su ostvarili Rudar, Igman, Metalleghe i Bratstvo, dok su Goražde i TOŠK odigrali meč bez pogodaka.

Rezultati:

Orašje - Velež 1:3 Vitez - Rudar 0:4 Igman - Slaven 3:0 Goražde - TOŠK 0:0 Zvijezda - Čapljina 5:0 Metalleghe - Bosna 2:1 Novi Travnik - Bratstvo 1:2