Bundesliga
0

Van Nistelrooy za pobjedu HSV-a

Nogometaši HSV-a pobijedili su u gostima Bochum s 2-1 u dvoboju 30. kola Bundeslige, čime su prekinuli seriju od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede.

Mladen Petrić ovoga puta nije bio junak HSV-a, iako je imao nekoliko prilika i na ovoj utakmici, a najbolju u 30. minuti, kada je u izglednoj situaciji ljevicom prebacio gol domaćina. Proveo je svih 90 minuta na terenu, a u 43. minuti je dobio žuti karton.

HSV je poveo u 18. minuti golom Techea, na 1-1 izjednačio je 25-godišnji slovenski reprezentativac Zlatko Dedič u 32. minuti, a pogodak odluke postigao je nizozemski napadač HSV-a Ruud van Nistelrooy u 88. minuti, iz neposredne blizine, nakon vrlo lijepe akcije gostiju i odlične asistencije Ze Roberta s lijeve strane.

HSV je skočio na šesto mjesto s 48 bodova. Petu i posljednju poziciju koja vodi u Europu drži Werder s tri boda više. Bochum je 15. s 28 bodova i do kraja prvenstva mu slijedi borba za opstanak u prvoj ligi.