Uživo: Olimpic u Slovačkoj protiv Spartaka traži gol za prolaz dalje 0:0

9.7.2015. u 22:03
7
44
7
Nogometaši sarajevskog Olimpica su u Slovačkoj odigrali uzvratni susret 1. pretkola Evropske lige protiv domaćeg Spartaka iz Trnave. Prva utakmica na stadionu Koševo igrana prije sedam dana završena je rezultatom 1:1, a u večerašnjem susretu nije bilo golova što je značilo oproštaj Vukova od evropskih takmičenja. Tekstualni prenos ovog susreta mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice u Slovačkoj. Nažalost, Olimpic je završio svoj evropski put ove sezone nakon 0:0 u uzvratu. Podsjetimo, u prvom susretu je bilo 1:1.

90' - Golman Jakubech dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

90' - Igrat će se četiri minute nadoknade.

88' - KArić je faulirao jednog domaćeg igrača koji još uvijek leži na travi. Irski sudija ga je opomenuo žutim kartonom.

86' - Kakva šansa za Pandžu. Bio je jedan na jedan sa golmanom Spartaka, ali Jakubech brani šut igrača Olimpica.

86' - Schranz sjajno šutira, Hamzić još bolje brani.

84' - Žuti karton za Raščića.

84' - Bogičević je pokušao makazicama, ali je lopta otišla pored stative.

80' - Šteta. Olimpicje imao dvostruku šansu.

78' - Muharemović je iz slobodnog udarca zaprijetio golu Spartaka, ali je lopta otišla preko gola.

75' - Spartak sve bliže vodstvo protiv bh. predstavnika.

71' - Spartak je imao stopostotnu šansu. Srećom, Hamzić je sjajnom intervencijom spasio gol Olimpica.

65' - Izmjena u Olimpicu. Stwefan ulazi umjesto Brkovića.

60' - Mikovič je pokušao, ali neprecizno.

58' - Izmjena u timu Spartaka. Halilović je napustio igru, ušao je Schranz.

53' - Pandža je pokušao ali je njegov šut blokiran.

46' - Šut Godala blokiran, lopta u korneru za Spartak.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Igrači oba tima izlaze na teren.

45' - Poluvrijeme u utakmici Spartaka i Olimpica. Vidjeli smo nekoliko dobrih šansi, ali se mreže nisu tresle.

45' - Vlasko je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta ide daleko od gola Hamzića.

45' - Vrlo napeta utakmica na stadion FC ViON. Sudija je pokazao žute kartone Smajiću i Vlasku nakon koškanja.

45' - Igrat će se minut nadoknade.

44' - Još jedan opasan napad za domaće po desnoj strani. Srećom, krilni napadač Spartaka se spetljao u šesnaestercu Olimpica.

42' - Opasan šut igrača Spartaka. Odbrana Olimpica šalje loptu u korner.

41' - Ovom faulu prethodio je drugi faul nad igračem Olimpica koji irski sudija nije dosudio već je pustio prednost.

41' - Slobodan udarac za Spartak u opasnoj zoni.

39' - Sjajna akcija Olimpica nije rezultirala dobrom završnicom. Nakon pokušaja Spartaka uslijedila je polukontra, ali slab ubačaj Olimpicovih igrača u šesnaesterac Spartaka.

35' - Prethodno je Halilović pokušao, ali je Hamzić odbranio.

35' - Olimpic napada, ali bez konkretne realizacije.

27' - Sada je Handžić "požutio". Bez većih šansi u nastavku.

22' - Domaća ekipa ima više od igre u ovim trenucima.

21' - Irski sudija pokazao je dva žuta kartona Tothu iz Spartaka i Bogičeviću iz Olimpica.

16' - Strijelac gola na Koševu Halilović je pokušao ugroziti gol Olimpica, ali Hamzić brani njegov šut.

15' - Raščić se našao u ofsajdu.

15' - Izuzetno gruba igra domaćih igrača. Mikovič je zaradio žuti karton nakon starta nad Handžićem.

13' - Kakva šansa za Spartak, ali je Sabo promašio gol Hamzića.

10' - Već u 10. minuti trener domaće ekipe mora mijenjati u svom sastavu. Ulazi bh. internacionalac Haris Harba, a izlazi Cleber.

4' - Mnogo faulova na početku susreta u Trnavi. Sada je Nikolić napravio faul nad Raščićem. Smajić ponovo izvodi slobodan udarac.

1' - Cleber je faulirao Brkovića, šut Smajića završava u korneru.

1' - Počeo je susret u Trnavi. Sretno Vukovi!

19:56 - Popularni Vukovi sa Otoke su prije sedam dana na Koševu remizirali u prvom susretu. Dalibor Pandža je bio strijelac gola za Olimpic dok je za Spartak gol postigao bh. internacionalac Emir Halilović.

19:47 - Poznati su i sastavi za večerašnji susret. Bh. predstavnik će nastupiti u sljedećem sastavu: Hamzić, Merajić, Regoje, Bogičević, Gligorov, Muharemović, Smajić, Handžić, Brković, Pandža i Raščić.

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prenos susreta sa stadiona FC ViOn na kojem od 20:05 igraju domaćin Spartak iz Trnave i sarajevski Olimpic.