Tok utakmice: Borussia M. - FK Sarajevo 7:0

28.8.2014. u 20:06
33
359
33
Borussia Monchengladbach večeras je sa visokih 7:0 savladala Sarajevo u revanšu play-offa Evropske lige i tako sa ukupnih 10:2 izborila plasman u grupnu fazu. Večerašnji meč iz Monchengladbacha mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+2' - Kraj utakmice u Monchengladbachu. Borussia je deklasirala Sarajevo sa 7:0. Uprkos ovako visokom porazu, treba imati u vidu da je Sarajevo ostvarilo dobre rezultate u kvalifikacijama za Evropsku ligu, eliminisalo Haugesund i Atromitos, te odigralo odličnu utakmicu protiv Borussije na Koševu.

90+1' - Hazard pogađa iz slobodnog udarca sa 25 metara. To je 7:0 za Borussiju!

90' - Tatomirović dobija i drugi žuti karton. Slobodan udarac za Borussiju.

89' - Ivan Tatomirović dobija žuti karton.

88' - Finiš utakmice koju Borussia lagano privodi kraju.

82' - Hat-trick Branimira Hrgote za vodstvo Borussije 6:0!

80' - Herrman je dobro šutirao, Bandović brani.

75' - Faris Handžić je zamijenio Dupovca. Uščuplić je iskoristio sve tri izmjene.

74' - Hazard je savladao Bandovića iz penala. 5:0 za Borussiju!

73' - Dupovac obara Herrmanna u svome 16-ercu. Penal za Borussiju. Žuti karton za Dupovca.

71' - Herrmann je pao u 16-ercu Sarajeva, sudija se nije oglasio.

70' - Hazard mijenja igrača Borussije Raffaela. To je posljednja izmjena Luciena Favrea u ovoj utakmici.

68' - Hrgota postiže svoj drugi gol na utakmici, 4:0 za Borussiju!

67' - Udarac Hrgote, korner za Borussiju.

64' - Herrmann mijenja Hahna u redovima Borussije.

61' - Još pola sata do kraja, tempo igre nešto slabiji u drugom dijelu. Slobodan udarac za Borussiju na 35 metara od gola Sarajeva.

58' - Dobar prodor Johnsona, ali je zaustavljen.

55' - Izmjena u Borussiji. Kramera mijenja Dahoud.

52' - Okić je bio u prodoru, ali je zaustavljen u 16-ercu domaćih.

46' - U ekipi Sarajeva dvostruka izmjena. U igri su sada Nemanja Bilbija i Radoš Protić, a zamijenjeni su Puzigaća i Stojčev.

46' - Počelo je drugo poluvrijem utakmice Borussia - Sarajevo.

45+1' - Kraj prvog poluvremena na Borussia Parku. Borussia ima prednost 3:0 protiv Sarajeva.

44' - Odličan udarac Hrgote sa 20 metara, Bandović brani. Korner za Borussiju.

42' - Okić je snažno šutirao iz 16-erca domaćih, ali je Sommer ponovo bio na visini zadatka.

41' - Još pet minuta do kraja prvog poluvremena, Borussia ima veliku prednost.

36' - Nova odlična prilika za Borussiju, Bandović brani.

33' - Hrgota postiže novi gol za Borussiju, koja sada ima prednost 3:0!

31' - Žuti karton za Jantschkea zbog starta na Velkoskom. Prekršaj za Sarajevo na sredini terena.

28' - Odličan udarac Stojčeva, lopta odlazi preko gola.

28' - Horde zla zajedno sa navijačima Dynamo Dresdena pružaju podršku Bordo klubu.

24' - Xhaka je sa više od 25 metara pogodio mrežu Sarajeva za 2:0.

22' - Dobar udarac Hrgote, Bandović odlično brani. Korner za Borussiju.

20' - Gol! Borussia je povela 1:0 golom Hahna. Lopta je na putu do gola prošla kroz noge Dupovcu.

19' - Fenomenalan solo prodor Harisa Duljevića, nanizao je četvoricu igrača Borussije, a na kraju je Sommer zaustavio njegov udarac.

16' - Mala pometnja u odbrani Borussije nakon napada Sarajeva, bez rezultata.

13' - Kramer je bio u akciji, Bandović nesiguran, ali odbrana Sarajeva je dobro intervenisala.

11' - Prvih deset minuta igre je iza nas. Sarajevo je dobro počelo utakmicu, Borussia dosad nije imala ozbiljniju priliku za gol.

7' - Okić je šutirao, golman Borussije na mjestu. Prvi udarac Sarajeva u okvir gola.

4' - Sarajevo igra veliku utakmicu, u prelijepom bundesligaškom ambijentu. Prvi minuti utakmice protiču bez ozbiljnijih prilika.

1' - Utakmica je počela. Prvi sa centra krenuli su igrači Borussije. Sretno Sarajevo!

20:24 - Atmosfera na stadionu je odlična, a tribine su ispunjene do posljednjeg mjesta. Inače, kapacitet stadiona u evropskim utakmicama je oko 46.000 mjesta.

20:22 - Igrači su istrčali na teren i počeli zagrijavanje za meč.

20:04 - Poznati su sastavi timova za večerašnju utakmicu.

Borussia će na teren istrčati u sljedećem sastavu: Sommer, Korb, Stranzl, Jantschke, Dominguez, Kramer, Xhaka, Hahn, Johnson, Raffael i Hrgota.

Dženan Uščuplić se odlučio za sljedećih 11 igrača: Bandović, Berberović, Puzigaća, Tatomirović, Dupovac, Cimirot, Radovac, Stojčev, Okić, Duljević, Velkoski.

20:03 - Još je nešto više od pola sata do početka utakmice na Borussia Parku. Sarajevo će imati veliku podršku navijača.