9.9.2014. u 19:42
66
365
66
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine igrala je večeras prvu kvalifikacionu utakmicu protiv Kipra na Bilinom Polju. Izabranici Safeta Sušića poraženi su rezultatom 2:1. Tekstualni prenos utakmice sa Bilinog Polja mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice. Poraz BiH od Kipra rezultatom 2:1

90' - Igrat će se pet minuta produžetka.

88' - Pjanić je promašio penal! Katastrofa.

88' - Penal za BiH. Džeko je oboren u šesnaestercu Kipra.

86' - Ibišević je pokušao, ali nije uspio zatresti mrežu Kipra. Šteta, propala je još jedna odlična prilika za izjednačenje.

83' - Ibišević je sjajno dodao do veznjaka Evertona, koji pogađa prečku. Šteta, bila je ovo sjajna šansa za izjednačenje.

81' - Bešić pogađa prečku. Šteta!

81' - Vršajević slabo šutira iz odlične prilike nakon ubacivanja Džeke.

80' - Zmajevi pokušavaju centaršutevima napraviti priliku, ali lopta ne dolazi do napadača.

78' - Džeko nije uspio uhvatiti centaršut saigrača, lopta odlazi u gol aut.

75' - Ibišević je zaprijetio, ali ponovo bez konkretne završnice.

73' - Katastrofalna igra Zmajeva. Bezidejna, nekonkretna i nesadržajna. Christofi je postigao i drugi gol na večerašnjem susretu.

70' - Kiprani vode na Bilinom Polju!

70' - Kakva bomba Bešića. Sa 25 metara šutira preko gola. Aplauzi mladom defanzivcu navijača na Bilinom Polju.

68' - Pjanić je uputio centaršut iz slobodnog udarca, ali odbrana Kipra izbacuje loptu ispred svog gola.

67' - Prekršaj nad Medunjaninom nakon sjajne igre veznjaka Deportiva.

64' - Kiprani koriste svaku priliku da prekinu ili uspore igru Zmajeva.

61' - Dvostruka izmjena u timu BiH. Ulaze Haris Medunjanin i Izet Hajrović, izlaze Sanjin Prcić i Tino Sušić.

60' - Slaba igra Zmajeva u posljednjih 15 minuta. Sušić sprema dvostruku izmjenu.

55' - Bez promjene rezultata u nastavku susreta. Pjanić je imao polupriliku, ali nije uspio zatresti mrežu Kipra.

51' - Džeko je zaprijetio glavom, ali lopta ide pored stative Kipra.

50' - Slobodan udarac za Miralema Pjanića koji centrira u šesnaesterac. Kiprani izbacuju loptu u korner.

49' - Kipar dominira, zvižduci sa tribina Bilinog Polja.

49' - Još jedna prilika Kipra, srećom po naš gol, nisu uspjeli šutirati.

48' - Kiprani opasno napadaju pred golom Begovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zmajevi moraju postići gol.

45' - Uskoro će početi drugo poluvrijeme na Bilinom Polju. Nakon vodstva Zmajeve, Kiprani su izjednačili u samoj završnici prvog dijela susreta.

45' - Kraj prvog dijela susreta u Zenici. Zmajevi su imali nekoliko stopostotnih šansi za povećanje vodstva nakon gola Vedada Ibiševića. Uslijedio je hladan tuš i izjednačenje pred kraj prvog poluvremena na Bilinom Polju.

43' - Christofi je glavom matirao Begovića nakon ubačaja sa lijeve strane.

43' - Gol! Kiprani su izjednačili.

43' - Bešić pruža još jednu odličnu partiju. U nekoliko navrata dobio je aplauze sa tribina.

43' - Dvije minute do isteka regularnog dijela susreta BiH - Kipar.

41' - Četiri šanse u jednoj minuti za Zmajeve. Bh. nogometaši sve bliže drugom golu.

40' - Vršajević je sjajno ubacio u šesnaesterac, ali odbrana Kipra izbacuje loptu u korner. Bičakčić je zaprijetio glavom, a nakon toga i Džeko.

38' - Vršajević je povukao kontru bh. reprezentacije, ali jedan odbrambeni igrač Kipra izbacuje loptu u aut.

36' - Zmajevi prijete preko Pjanića i Prcića, ali bez promjene rezultata u Zenici. Slobodan udarac za Kipar.

34' - Lulić je sjajno prošao po lijevoj strani, napravio par driblinga i dodao do Pjanića koji slabo šutira u odbranu Kipra.

32' - Ibišević je pokušao vratiti loptu u šesnaesterac, ali je golman Kipra bio brži od napadača Zmajeva.

30' - Gosti su izveli i korner, ali odbrana BiH izbacuje loptu iz opasne zone.

28' - Kiprani su izveli slobodan udarac sa 18 metara, ali Begović sjajno brani.

27' - Prcić je prvi igrač u večerašnjem susretu koji je zaradio javnu opomenu zbog igranja rukom.

23' - Sjajna atmosfera vlada na tribinama Bilinog Polja.

25' - Sjajno su kombinirali Sušić i Ibišević pred golom Kipra. Lopta za gostujuću selekciju.

23' - Zaprijetili su i Kiprani, ali Bešić bez većih problema vraća posjed lopte za našu reprezentaciju.

22' - Sušić je ovaj put ubacio sa lijeve strane, ali lopta nije stigla do napadača BiH. Tino večeras sjajno igra.

21' - Zmajevi konstantno napadaju, ali bez konkretne završnice.

19' - Sjajna akcija Zmajeva. Sušić je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio na vrh šesnaesterca odakle Džeko šutira pored gola Kipra.

16' - Pokušao je i Bešić, ali njegov slab šut golman Kipra brani bez problema.

14' - Još jedna bomba prema golu Kipra, ali golman gostujuće selekcije brani. Nakon kornera Bičakčić i Džeko su pokušali, ali bezuspješno.

13' - Pjanić je jednom dugom loptom sjajno pronašao Ibiševića, ali je lopta otišla u noge igrača Kipra.

12' - Bešić je uputio jednu loptu Pjaniću, ali veznjak Rome je ne prihvaća na najbolji mogući način. Slobodan udarac za Kipar, ali bez veće opasnosti.

10' - "Volim te Bosno" ori se stadionom Bilino Polje. Zmajevi u napadu, kombiniraju Lulić i Pjanić, Sušić glavom spušta, ali bez veće šanse pred golom Kipra.

8' - Kakva bomba Edina Džeke sa velike udaljenosti. Lopta ide iznad prečke gola Kipra.

8' - Veliki pritisak Zmajeva nakon što izgube loptu.

6' - U skoro identičnom napadu u kojem je Džeko šutirao pored gola, Ibišević je smjestio loptu u mrežu Kiprana. Vršajević je sjajno uputio centaršut, a Vedo glavom savladao golmana gostujuće selekcije.

5' - Goooooooooooooooooool! Vedad Ibišević!

5' - Nakon petominutne šutnje, navijači su ustali sa svojih stolica i počeli bodriti Zmajeve.

2' - Bez navijanja u prvih pet minuta na Bilinom Polju u sjećanje na pet rudara koji su izgubili živote u jami Raspotočje.

1' - Sjajna prilika za Džeku na otvaranju susreta. Vršajević je sjajno ubacio sa desne strane, kapiten glavom šutirao pored gola.

1' - Počela je utakmica na Bilinom Polju. Sretno Zmajevi!

20:46 - Minuta šutnje za poginule rudare.

20:43 - Očekuje se početak susreta i prvi zvižduk sudije Yevhena Aranovskyija.

20:42 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine. Navijači pjevaju "Jedna si jedina".

20:41 - U toku je intoniranje himne Kipra.

20:40 - Igrači obje reprezentacije izlaze na teren Bilinog Polja. Edin Džeko pročitao je pismo UEFA-e koja poziva na fair play igru.

20:31 - Transparent u sjećanje na poginule rudare rudnika Raspotočje.

20:25 - Za Kipar će nastupiti Giorgillides, Dossa Junior, Merkis, Kyrikou, Antoniades, Aloneftis, Makridis, Laban, Efrem, Christofi i Nikolaou.

20:23 - Reprezentativci su na zagrijavanju.

20:17 - Sead Kolašinac večeras neće biti na terenu sa Zmajevima. Ali, preko Facebooka je poručio da je uz bh. reprezentativce i navijače.

"Draga braćo Zmajevi! Žao mi je što večeras nisam u Zenici uz vas, ali ću vas bodriti pred 'velikim' ekranom. Uvjeren sam da večeras možemo i moramo sa pobjedom zapoceti kvalifikacije. Nema EP 2016 bez Bosanaca! Idemo hrabro, idemo jako po tri boda. Sretno Zmajevi!", napisao je Kolašinac na ovoj društvenoj mreži uz fotografiju sa komemoracije poginulim rudarima.

20:10 - Borče Sredojević, pomoćnik Safeta Sušića, kaže da igrači ne potcjenjuju večerašnjeg protivnika.

"Večeras igramo ofanzivno, ali ne smijemo zaboraviti na odbranu gdje moramo biti disciplinovani", kazao je Sredojević.

On je dodao da će Emir Spahić i Zvjezdan Misimović nedostajati reprezentaciji, ali da među Zmajevima ima igrača koji ih mogu zamijeniti na dostojan način.

20:05 - Seniorske selekcije BiH i Kipra se nikad ranije nisu sastajale, ali mlađe selekcije su međusobno odigrale tri meča. Mladi Zmajevi su pobijedili jednom, a izgubili dva puta.

20:01 - Večeras u Zenici nije bilo velike euforije zbog pogibije pet rudara koji su jučer ukopani. Večerašnja utakmica će početi minutom šutnje u sjećanje na njih.

19:52 - Poznat je sastav za večerašnji susret. Sušić se odlučio za Begovića, Vršajevića, Bičakčića, Šunjića, Lulića, Bešića, Pjanića, Sušića, Prcića, Ibiševića i Džeku.

19:49 - Kapiten Zmajeva Edin Džeko je objavio fotografiju iz svlačionice pred večerašnji susret.

19:44 - Sudija večerašnjeg susreta je Ukrajinac Yevhen Aranovskyi. Njegovi pomoćnici su Oleksandr Korniyko i Voytyuk Oleksandr.

19:39 - Zmajevi su već stigli na stadion Bilino Polje gdje će za nešto više od sat vremena početi svoj put ka Francuskoj i Euru 2016.