Kompletiran hat-trick
2

Ukrajinski hit napadač za šest minuta oduševio svijet i dodatno zabrinuo Zmajeve

Artem Dovbik (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Girone nakon samo 19 minute igre imaju veliko vodstvo od 3:1 protiv Seville u utakmici 21. kola La Lige koja se igra na stadionu Municipal de Montilivi.

Prvih 10 minuta susreta mreže su mirovale, a onda je Romero doveo goste u vodstvo na asistenciju Pedrose. Potom je uslijedio show ukrajinskog napadača Artema Dovbika.

Sjajni golgeter je za samo šest minuta kompletirao hat-trick te tako potvrdio fenomenalnu formu u kojoj se nalazi.

Prvi gol je postigao u 13., potom je zabio u 15, a onda ponovo u 19. minuti utakmice.

Dovbik se tako izjednačio s Realovim Bellinghamom na vrhu liste strijelaca La Lige. Obojica su do sada postigla po 14 pogodaka.

Girona će ukoliko sačuva vodstvo prestići Real na prvom mjestu La Lige te će od Kraljevskog kluba imati jedan bod više uz jednu odigranu utakmicu više.

Inače, forma Dovbika sigurno zabrinjava selektora Bosne i Hercegovine Savu Miloševića i naše reprezentativce budući da će Ukrajina u martu biti rival Zmajevima u polufinala baraža za Evropsko prvenstvo.