Kvalifikacije za SP
0

Ukrajina potvrdila drugo mjesto u grupi 6

FENA
Uvjerljivom pobjedom 6:0 na gostovanju kod Andore nogometna reprezentacija Ukrajine potvrdila je drugo mjesto u grupi 6 europskih kvalifikacija i nastup u doigravanju za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Ukrajina se u play-offu za odlazak na SP pridružila Francuskoj, Rusiji, Irskoj te reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

Još su tri mjesta upražnjena u dodatnom krugu kvalifikacija, a najizgledniji sudionici play-offu su Grčka, Slovenija i Portugal.

Parovi dodatnih kvalifikacija bit će izvučeni u ponedjeljak, 19. oktobra, u Zurichu.

U drugoj danas odigranoj utakmici grupe 6, koja nakon pobjede Ukrajine nije imala rezultatski značaj, Hrvatska je teškom mukom u Astani pobijedila Kazahstan 2:1, pogotkom Nike Kranjčara u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Za 1:0 zabio je Ognjen Vukojević u 10. , a na 1:1 izjednačio je Aleksander Kizlicin u 25. minuti utakmice.

Engleska, koja je ranije osigurala prvo mjesto i izravan plasman na SP, igra večeras protiv Bjelorusije.