0

UEFA čeka izvještaj iz Genove, očekuje se 3:0 za Italiju

Disciplinska komisija Evropske nogometne federacije (UEFA) istražit će seriju huliganskih incidenata srbijanskih navijača u Genovi nakon što dobije delegatov izvještaj.

Objavili su iz krovne organizacije evropskog nogometa, smještene u Nyonu.

Delegat utakmice bio je Gruzijac David Petriašvili. Svjedoci događanja na nezavršenoj kvalifikacijskoj utakmici Italije i Srbije na Massari stadionu tvrde da je Gruzijac pedantno bilježio sve prekršaje gostujućih huligana.

Očekuje se da će Disciplinska komisija domaćinima dodijeliti pobjedu od 3-0. Dogodit će se to najvjerojatnije 28. oktobra, kada je datum prvog sljedećeg zasjedanja UEFA-inih disciplinaca.

Utakmica na stadionu Sampdorije i Genove prekinuta je nakon šest minuta igre jer oko 2000 srbijanskih navijača na tribinama nije prestajalo praviti nerede i bacati pirotehniku na teren. Prethodno je zbog istog razloga utakmica kasnila preko 40 minuta.