0

Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog nad Travnikom

U Mostaru je u okviru 4. kola BHT Premijer lige odigrana utakmica izmedu Zrinjskog i Travnika, a Plemići su ostvarili ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1.

Zrinjski je sjajno otvorio susret protiv Travnika i poveo već u 4. minuti golom Bekića. Nakon vodstva su Plemići nastavili vršiti pritisak na nemoćne goste iz Viteza i stvarati prilike za pogotke. Ipak, rezultat se u prvom poluvremenu nije mijenjao.

Međutim, u nastavku su Plemići nastavili s dobrom igrom, a vodstvo na 2:0 je povisio Crnov u 58. minuti utakmice. Samo četiri minute kasnije siloviti udarac Đurića je završio u mreži Travničana. Četvrti gol za domaće je postigao Simeunović u 65. minuti. Igrala se 71. minuta kada je Travnik smanjio vodstvo Zrinjskog na 4:1, a strijelac je bio Varupa. Međutim, domaći su odgovorili u 80. minuti petim golom, a strijelac je bio Belošević, koji je zaključio visoku pobjedu Zrinjskog nad Travnikom.