Grupa B
12

U21 Euro: Španija savladala Portugal i otvorila vrata polufinala

Španija je savladala Portugal u derbiju grupe B na U21 Evropskom prvenstvu rezultatom 3:1.

Španija je povela u 21. minuti Saul Niguez je nanizao petoricu igrača Portugala i postigao lijep pogodak sa ivice kaznenog prostora za 1:0.

U drugom poluvremenu u 65. minuti Bellerin je počeo akciju po desnoj strani, dodao Deulofeuu koji na prvoj stativi pronalazi Sandra Ramireza koji iz prve šalje loptu iza Varelinih leđa.

Portugal je na 2:1 smanjio u 77. minuti, a strijelac je bio Bruma. Konačnih 3:1 postavio je Inaki Williams u 90+3. minuti susreta.

Za prolaz u polufinale Španiji će biti potreban barem bod u susretu posljednjeg kola protiv Srbije, dok bi se i Portugal mogao plasirati dalje pobjedom nad Makedonijom.