Nevjerovatna situacija
204

Tri penala u posljednjoj minuti: Tri odbrane, crveni za golmana i igrač na golu

F. Z.
Ono što se dogodilo u trećem rangu takmičenja u Turskoj proteklog vikenda šokiralo je sve ljubitelje nogometa u ovoj zemlji. Utas Usaksposr dočekao je na svom terenu Ergene Velimese, a utakmicu je obilježila posljednja minuta susreta.

Golman Usakspora Ersin Aydin zaustavio je udarac s bijele tačke Ergene Velimesea u posljednjoj minuti, ali je dobio žuti karton zbog toga što je ranije izašao s gol-linije.

Potom je jedanaesterac ponovljen, a Aydin je još jednom zaustavio pokušaj protivničkog napadača. Sudija je opet procijenio kako je golman domaćih ranije napustio gol-liniju i dobio je drugi žuti i crveni karton.

Kada su svi očekivali da gosti postignu utješni pogodak, na gol je stao odbrambeni nogometaš Levent Aktug i treći put je zaustavio pokušaj gostujuće ekipe. Domaćin je slavio rezultatom 2:0.