Potez o kojem svi pričaju
48

Trener Rangersa naredio igračima da puste gol rivalu, čestitao mu i kolega

H. H.
Nevjerovatna situacija desila se na meču četvrtfinala Škotskog kupa između Rangersa i Partick Thistlea (3:2), kada su domaći na insistiranje trenera Michaela Bealea pustili gostima da postignu gol za izjednačenje.

Svemu je prethodila scena iz 71. minute kada je nogometaš Rangersa Malik Tillman na nesportski način presjekao loptu koju su gosti željeli vratiti domaćima na njihovu polovinu i postigao je gol za vodstvo Rangersa 2:1.

Nakon toga Amerikanca su žestoko napali igrači Particka, došlo je do velikih tenizija, koje je nevjerovatnim gestom odlučio smiriti trener Rangersa Michael Beale.

Beale je tada naredio svojim igračima da puste gol Patricku, čiji igrači su krenuli s centra i bez većih problema ušetali u gol Rangersa za 2:2.

Trener Particka je nakon toga došao do klupe Rangersa i čestitao kolegi na fair-play potezu za koji su Rangersi nagrađeni četiri minute prije kraja kada su postigli gol za pobjedu 3:2.