Premijer liga BiH
0

Travnik savladao Široki 4:0, Sarajevo slavilo u Banovićima

Sarajevo-x.com
U utakmicama petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane u subotu pobjede su ostvarile ekipe "Sarajeva", "Travnika", "Zvijezde" i "Borca", dok je "Rudar" remizirao sa "Čelikom".

Već u trećoj minuti igre nogometaši "Budućnosti" poveli su protiv ekipe "Sarajeva". Nermin Haskić je sa 15-ak metara sjajnim udarcem savladao Hamzića i doveo goste iz Banovića u vodstvo od 1:0.

Nogometaši bordo tima su odmah nakon primljenog gola krenuli u napad. Priliku je već u osmoj minuti igre imao Torlak, no njegov šut nije bio dovoljno precizan, pa je lopta završila preko gola.

Stadion u Banovićima nikada nije bio puniji. Blizu hiljadu navijača iz Sarajeva je došlo da bodri svoj tim, a na samom početku utakmice Horde zla su uz bakljadu izvele koreografiju. Uz veliku podršku navijača, tim iz Sarajeva je došao do izjednačujućeg gola u 53. minuti, a strijelac je bio Kojašević.

Upravo Kojašević je postavio i krajnji rezultat (1:2) u Banovićima pogotkom u 79. minuti igre.

"Travnik" je na Piroti savladao ekipu "Širokog Brijega" rezltatom 4:0. Veziri su poveli još u desetoj minuti igre golom Šiljka i onda su nastavili nizati pogotke. U 47. minuti došli su do svog drugog pogotka, a već su u 58. minuti pogotkom Nusmira Fajića slavili 3:0. I konačni rezultat, 4:0, postavio je Fajić.

"Zvijezda" je na svom stadionu u Gradačcu savladala ekipu "Drine" 2:0 . Nogometaši "Zvijezde" poveli su već u trećoj minuti igre. Strijelac je bio Branislav Nikić, a već u 8. minuti Tosunović je povisio na 2:0. Gosti su došli do pogotka u 21. minuti golom Protića, te je utakmica završena 2:1.

"Čelik" i "Rudar" remizirali su danas u Prijedoru rezultatom 1:1. Jedini pogodak za Zeničane postigao je Adilović, a strijelac za "Rudar" je bio Mirza Džafić.

"Borac" je slavio rezultatom 4:1 protiv "Slavije". Tri gola za Banjalučane postigao je Nikolić, a jedan Vukelja. Strijelac utješnog gola za "Slaviju" bio je Rašević.

U nedjelju igraju: Olimpik - Velež i Zrinjski - Sloboda

1. Sarajevo 5 4 0 1 8:3 12
  2. Olimpik 4 3 0 1 5:3 9
  3. Zvijezda 5 3 0 2 5:7 9
  1. Rudar 5 2 2 1 5:6 8
  2. Velež 4 2 1 1 6:3 7
  3. Borac 4 2 1 1 6:4 7
  4. Zrinjski 4 2 0 2 7:5 6