Premiership
0

Tottenham slavio na Villa Parku

Nakon dva uzastopna ligaška remija, Tottenhamova nogometna ekipa vratila se pobjedničkim navikama utakmici 19. kola engleskog Premiershipa.

Spursi su u nedjelju s 2-1 bili bolji od Aston Ville, domaćina ogleda na Villa Parku, uz dva gola njihova najboljega strijelca Rafaela van der Vaarta. Holandskom nogometašu, koji se u nedjelju vratio u Tottenhamovu ekipu nakon četverosedmične pauze, današnji su pogoci bili sedmi i osmi ligaški u dvanaestoj utakmici sezone i njima su gosti do 82. minute imali rezultat koji je jamčio mirnu završnicu.

Uzburkalo se nakon što je Marc Albrighton zabio svoj četvrti gol sezone zapravo ubacujući loptu u prostor na koju nitko nije reagirao. Treba naglasiti da su Spursi od 27. minute igrali s igračem u polju manje nakon što je Jermain Defoe laktom u lice udario Jamesa Collinsa, ali i da su dobro pokrivali igrača manje.

Valja još izdvojiti pobjede dva Manchestera, te Stokea, našeg Asmira Begovića, koji je slavio kao gost kod Blackburna. Begović je uspio sačuvati svoj gol.

Premierliga, 19. kolo:

Aston Villa – Tottenham 1-2 (Albrighton 82 / Van der Vaart 23, 67) Fulham – West Ham 1-3 (Hughes 11 / Cole 37, 73, Piquionne 45+1) Blackburn – Stoke City 0-2 (Huth 51, Wilson 90+3) Bolton – WBA 2-0 (Taylor 40, Elmander 85)

Manchester United – Sunderland 2-0 (Berbatov 5, 56) Newcastle – Manchester City 1-3 (Carroll 72 / Barry 2, Tevez 4, 80) Wolverhampton – Wigan 1-2 (Fletcher 87 / Rodallega 8, Cleverley 87)