Strijelac za Admiru
14

Tomislav Tomić u stilu Blaža Sliškovića pogodio direktno iz kornera

D. B.
Bh. nogometaš Tomislav Tomić postigao je sjajan gol za austrijsku Admiru u susretu s Riedom.

Tomić je u utakmici 4. kola austrijske Bundeslige zaigrao od prve minute za Admiru Wacker protiv Rieda te je pružio sjajnu partiju. Njegov tim je poveo u 5. minuti golom Breuniga, a upravo je Tomić bio asistent. Na 2:0 je u 23. minuti povisio Kerschbaum iz penala i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, tačnije u 49. minuti, gol za Ried iz penala postiže Grull, ali je sudbinu gostiju u 66. minuti zapečatio Tomić fantastičnim pogotkom direktno iz kornera za konačnih 3:1.

Tomić je snimak gola objavio na Instagramu te se u šaljivom tonu uporedio s legendarnim Blažom Sliškovićem poznatim upravo po golovima direktno iz kornera.

Admira je sedma na tabeli s pobjedom, remijem i dva poraza te ima četiri boda. Tomiću je ovo prva asistencija i prvi gol u novoj sezoni austrijskog prvenstva.