SP u Kataru
13

Tok utakmice: Španija - Kostarika 7:0

Nogometaši Španije i Kostarike sastali se u meču 1. kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ove utakmice.
Kraj utakmice

Rezultat i strijelci:

Španija - Kostarika 7:0 (Olmo 11', Asensio 21', Torres 31', 54', Gavi 74', Soler 90', Morata 90+2')

90+8' - Posljednja šansa za Španiju iz slobodnog udarca, ali nije to prošlo i to će biti posljednje što smo vidjeli na utakmici.

90+4' - Nastavljaju se napadi Španije.

Španija - Kostarika 7:0 (Morata 90+2)

90+2' - Goooooooooooooooool! Morata postiže i sedmi gol za Španiju, sve se raspalo u ekipi Kostarike.

90' - I sada, sav taj besmisao nogometa... Pri rezultatu 6:0, sudija je produžio utakmicu za osam minuta. Treba reći i to da u Njemačkoj, primjera radi, kada je tri razlike za neki tim, sudija bez ikakve dileme svira kraj u 90 minuti jer realno, nema potrebe da se nadoknađuje izgubljeno vrijeme.

Španija - Kostarika 6:0 (Soler 90')

90' - Goooooooooooool! Soler postiže šesti gol za Španiju i stavlja tačku na ovaj meč.

87' - Španija drži loptu, u potpunosti kontroliše igru i samo je pitanje s kojim rezultatom će završiti ovaj meč, odnosno da li će postići još neki gol.

80' - Nova šansa za Španiju, Williams je tražio Moratu, ali je odbrana Kostarike to u posljednji trenutak izbacila.

Španija - Kostarika 5:0 (Gavi 75')

75' - Goooooooooool! Gavi postiže peti gol za Španiju, potop Kostarike!

72' - Kostarika bez ijednog pokušaja prema golu Španije, zaista veliko razočarenje.

63' - Koke i Balde su u igri umjesto Busquetsa i Albe u selekciji Španije.

62' - Pokušaj Morate, ali njegov udarac je otišao pored gola.

61' - U ekipi Kostarike ušli su Alvaro Zamora i Bryan Ruiz, a izašli Contreras i Bennette.

55' - U igri su Soler i Morata, a izašli Pedri i Torres. Želi Enrique razigrati čitavu ekipu i sigurno je da neće stati na samo četiri pogotka.

Španija - Kostarika 4:0 (Torres 54')

54' - Goooooooool! Nastavlja se demonstracija sile Španije, Torres je postigao svoj drugi, a za Španiju četvrti gol. Iskoristio je jako lošu reakciju u odbrani protivničkog tima i matirao Navasa.

48' - Odmah pokušaj Španaca, ali udarac Asensija je otišao preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra su krenuli igrači Kostarike.

Prvo poluvrijeme

45+5' - Šansa za Španiju! Asensio je mogao postići četvrti gol za svoju selekciju, ali je malo pretjerao u driblingu i na kraju je šutirao van okvira gola.

45' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

40' - Bez obzira na tri gola, Španija nastavlja sa znatno boljom igrom i kroz posjed lopte pokušava doći do novih šansi.

34' - Zaista sjajna igra Španije koja se već u prvih 45 minuta pobrinula da im se ne dese preokreti kao Argentini i Njemačkoj.

Španija - Kostarika 3:0 (Torres 30')

30' - Gooooooooool! Torres lagano šalje Navasa u jednu, a loptu u drugu stranu za veliko vodstvo Španije. Sada je 3:0 i nema više dileme ko će osvojiti tri boda u ovom meču.

29' - Penal za Španiju! Jordi Alba je srušen, a sudija bez razmišljanja pokazuje na bijelu tačku.

Španija - Kostarika 2:0 (Asensio 21')

21' - Goooooooooool! Asensio pogađa nakon asistencije Albe, sjajne igra Španije i već sada veliko vodstvo!

Španija - Kostarika 1:0 (Olmo 11')

11' - Goooooooooool! Španija vodi nakon sjajne akcije, a strijelac je Olmo! Potpuno zasluženo vodstvo Crvene furije!

9' - Još jedna šansa za Španiju. Rodri je sada dodao do Asensija, a njegov udarac je otišao također pored gola. Mnogo bolja igra Španije.

5' - Velika šansa za Španiju! Olmo je šutirao s desne strane, ali lopta ide malo pored gola. Dobra prilika za Crvenu furiju koja je bolji rival na početku.

1' - Počela je utakmica. Španija je, očekivano, veliki favorit u ovom susretu.

16:55 - U toku je intoniranje himni, nakon čega nas očekuje početak utakmice.

16:50 - Glavni sudija utakmice je Mohammed Abdulla iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, pomoćnici su mu zemljaci Hasan Al Mahri i Mohamed Al Hammadi, a četvrti sudija je Kinez Ning Ma.

16:45 - U prvom meču ove grupe, Japan je senzacionalno pobijedio Njemačku i to nakon preokreta rezultatom 2:1, a oba pogotka su postigli u finišu meča. S tim u vezi, a i nakon senzacije Saudijske Arabije protiv Argentine, Špancima bi trebalo biti jasno da nemaju prostor za opuštanje i bi ovaj meč trebali igrati maksimalno ozbiljni.

16:45 - Poznati su sastavi za današnji meč:

Za Španiju od prve minute igraju: Unai Simon, Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Rodri, Jordi Alba, Sergio Busquets, Gavi, Pedri, Dani Olmo, Ferran Torres i Marco Asensio.

Početni sastav Španije za meč protiv Kostarike

Za Kostariku od prve minute igraju: Keylor Navas, Bryan Oviedo, Francisco Calvo, Kendall Waston, Óscar Duarte, Keysher Fuller, Jewison Bennette, Yeltsin Tejeda, Celso Borges, Joel Campbell i Anthony Contreras.

Početni sastav Kostarike za meč protiv Španije

16:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru između selekcija Španije i Kostarike. Susret se igra na stadionu Al Thumama u Dohi s početkom u 17 sati.