0

Tok utakmice: Luksemburg - BiH 4:1

H. H.
Detalji s utakmice između Luksemburga i BiH (Foto: NS BiH)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras protiv Luksemburga igra meč 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a na portalu Klix.ba možete uživo pratiti tekstualni prijenos utakmice.
Kraj utakmice

Luksemburg - BiH 4:1

90+5' - GOL! Rodrigues je postigao sjajan gol za konačnih 4:1.

90'+3' - GOL! Gojković je nakon kornera skočio i glavom pogodio za 3:1.

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

88' - Dvije minute su do isteka regularnog toka meča, još uvijek nismo uputili udarac u okvir gola.

83' - Kakva šansa za Demirovića! Bio je sam ispred golmana, ali slabo je šutirao i lopta je otišla pored gola.

80' - Prevljak je zamijenio Tabakovića, a Gazibegović je u igri umjesto Hamulića.

78' - Najbolja šansa za naš tim! Hamulić je šutirao glavom, ali lopta je prohujala pored stative.

74' - Barreiro je šutirao s distance, ali ravno u Vasilja.

71' - Žuti karton za Dedića.

68' - Vremena je sve manje, čini se da na obje strane jedva čekaju kraj utakmice.

63' - Teško je riječima opisati ovakvu rezultatsku i taktičku katastrofu. Ukoliko se ovako priprema za baraž, onda je bolje da ne igramo.

Luksemburg - BiH 3:0 (Martins 55')

55' - GOL! Luksemburg vodi 3:0, a strijelac je Martins. Nakon ubačaja s lijeve strane, napadač domaćih je pogodio s peterca.

48' - Zicer za Luksemburg! Vasilj je odbranio šut Olesena sa samo pet metara.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Dvostruka izmjena u našem timu. Igru su napustili Stevanović i Hadžiahmetović, a ušli su Demirović i Hajradinović.

Kraj prvog poluvremena

Luksemburg - BiH 2:0

45+3' - Žuti karton za Gojkovića.

45' - Igrtat će se šest minuta sudijske nadokande.

42' - Velika šansa za Luksemburg! Barreiro je šutirao sa 20 metara, Vasilj je već bio savladan, ali lopta je prohujala pored gola.

37' - Naš tim je potpuno obezglavljen i teško će izbjeći novu sramotu.

Luksemburg - BiH 2:0 (Rodrigues 30')

30' - GOL! Luksemburg vodi 2:0. Siguran s bijele tačke bio je Rodrigues.

27' - Penal za Luksemburg! Naši navijači su potom počeli ubacivati baklje u teren.

26' - Čak se gleda i VAR nakon prekrršaja Hadžiahmetovića koji je bio blizu linije šesnaestraca.

26' - Sada je žuti karton dobio i Hadžiahemtović. S tribina se ori "Savez napolje".

24' - Martins je dobio žuti karton nakon starta nad Hamulićem.

21' - Hamulić se namjestio na udarac, ali je izblokiran.

20' - Period nešto bolje igre našeg tima, ali teško to ide i nema prave ideje.

14' - Velika šansa za naš tim! Hamulić je nadvisio sve u skoku, ali njegov udarac glavom s gol-linije je izbacio Chanot.

10' - I nakon gola domaći imaju više od igre, dok naš tim djeluje potpuno izgubljeno na terenu.

Luksemburg - BiH 1:0 (Olesen 6')

6' - GOL! Luksemburg vodi golom Olesena. Nakon centraršuta s lijeve strane Olesen je sjajno reagovao i postigao gol glavom.

5' - Početno ispitivanje snaga, još uvijek nema uzbuđenja.

1' - Počela je utakmica. Uprkos zabrani dolaska navijača naša selekcija ima veliku podršku s tribina.

20:40 - Nogometaši oba tima su izašli na teren, u toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:35 - Kako to pravila nalažu, Milošević je jutros odabrao sastav od 23 nogometaša koji konkurišu za nastup. Na spisku je bilo više nogometaša pa je morao otpisati dvojicu za večerašnji meč, a to su mladi igrači Ivan Bašić i Dal Varešanović.

20:30 - Glavni arbitar utakmice će biti Andris Treimanis iz Latvije, a asistirat će mu sunarodnjaci Haralds Gudermanis i Aleksejs Spasennikovs. Četvrti sudija je također iz Latvije Aleksandrs Golubevs, kao i asistent VAR sudiji Kristaps Ratnieks. VAR sudija će biti Dennis Higler iz Nizozemske.

20:25 - BiH i Luksemburg su do sada imali osam međusobnih duela od kojih je čak sedam pripalo našoj selekciji, dok je Luksemburg slavio tek ljetos u Zenici rezultatom 2:0.

20:20 - S druge strane, Luksemburg je i dalje u igri za plasman pa imaju veliki motiv da pobijedi BiH, kao što je to učinio i ljetos u Zenici. Za Slovacima kasne pet bodova te ne zavise sami od sebe, ali sigurno je da imaju svoju računicu. Luksemburg se trenutno nalazi i u maloj krizi jer su nakon pobjeda protiv BiH i Islanda u posljednja tri kola osvojili samo bod.

20:15 - Selektor Savo Milošević je za ove susrete prvobitno odabrao 28 igrača, ali je od tog spiska došlo do određenih promjena.

Prvo je u reprezentaciju naknadno pozvan Nermin Zolotić, a onda su otpali Edin Džeko (odmor, u dogovoru sa selektorom) i Miralem Pjanić (povreda). Nakon okupljanja u ponedjeljak došla je i informacija da će Milošević biti i bez Seada Kolašinca, također zbog povrede.

20:10 - Kao što je od ranije poznato, Zmajevi su nakon oktobarskih utakmica izgubili i teoretske šanse da se kroz kvalifikacije plasiraju na Euro budući da uoči dva posljednja kola zaostaju za drugoplasiranom Slovačkom čak sedam bodova.

Međutim, naša selekcija ima mogućnost da se na Euro plasira nakon baraža koji će se igrati u martu. Zbog toga su večerašnja utakmica protiv Luksemburga i ona u nedjelju sa Slovačkom praktično pripremne za ono što nas očekuje u martu naredne godine.

20:05 - S druge strane, Luksemburg će nastupiti u sljedećem sastavu: Moris, Carlson, Chanot, M. Martins, Mahmutović, Bohnert, Barreiro, C. Martins, Olesen, Rodrigues, Da. Sinani.

20:00 - Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Savo Milošević odabrao je novog kapitena i sastav Zmajeva.

U odnosu na susret s Portugalom u sastavu je čak osam novih nogometaša, uključujući dva debitanta.

BiH: Vasilj - Dedić, Gojković, Kovačević, Mujakić - Cimirot, Hadžiahmetović - Hamulić, Krunić, Stevanović - Tabaković.

Na klupi Zmajeva ostali su: Hankić, Pirić, Hadžikadunić, Zolotić, Tahirović, Rahmanović, Prevljak, Hajradinović, Bilbija, Gazibegović, Ziljkić i Demirović.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine između selekcija Luksemburga i Bosne i Hercegovine. Meč se igra na nacionoalnom stadionu Luksemburg s početkom u 20:45 sati.