0

Tok utakmice: Legia - Zrinjski 2:0

E. K.
Legia - Zrinjski (Foto: HŠK Zrinjski)
Aktuelni i dvostruki uzastopni prvak Bosne i Hercegovine mostarski Zrinjski je u četvrtom kolu grupne faze Konferencijske lige gostovao kod Legije u Varšavi gdje je poražen rezultatom 2:0, a tekstualni prijenos utakmice ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.
KRAJ UTAKMICE.

93' - Novi žuti karton za domaće, ovog puta je požutio Wszolek.

92' - Žuti karton za Elitima.

90' - Četiri minute nadoknade.

86' - Udarac Kiša hvata Hladun.

84' - Josue i Muci su izašli, a na teren su ušli Gual i Rosolek.

80' - Nakon dva uzastopna kornera bez opasnosti po Hladuna.

78' - Malekinušića mijenja Mišić.

76' - Sada dvostruka izmjena u redovima Legije. Kuna i Pekharta mijenjaju Dias i Kramer.

73' - Dvostruka izmjena u redovima Zrinjskog. Umjesto Čanađije i Ivančića na terenu su Bradarić i Kiš.

71' - Nova velika šansa za domaće. Nakon centaršuta sa lijeve strane, lopta je ponovo došla do Wszołeka čiji udarac je na putu ka golu izblokirao Memija.

69' - Velika šansa za domaće. Nakon sjajne akcije lopta je došla do Wszołeka koji je šutirao pored gola.

65' - Izmjene i u gostujućem timu. Senić i Ćuže su izašli iz igre, a na terenu su Hrvanović i Zlomislić.

64' - Izmjena u domaćem sastavu. Umjesto Celhake na terenu je Slisz.

60' - Opasan pokušaj Kapuadija odlazi preko gola Marića.

55' - Korner za domaće, ali bez opasnosti po gol Marića.

52' - Zrinjski pokušava doći do gola, ali u tome ne uspijeva.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME U VARŠAVI.

45' - Dvije minute nadoknade.

45' - Velika šansa za Zrinjski. Nakon jednog centaršuta Ćuže je došao do lopte i šutirao, a Hladun loše reagovao da bi nakon svega pokušao Čanađija i šutirao jako loše.

36' - Mlak udarac Bilbije završava u rukama Hladuna.

30' - GOL! Josue je bio siguran sa bijele tačke za novi gol Legije.

29' - Ćorluka je oborio Kuna, a glavni sudija meča Ricardo de Burgos je pokazao na bijelu tačku.

29' - PENAL ZA LEGIJU!

28' - Na kraju je jedan nogometaš Zrinjskog bio u nedozvoljenoj poziciji.

27' - Čanađija izborio korner za Plemiće.

26' - Ništa se ne dešava nakon vodećeg gola Legije koji je očigledno šokirao nogometaše Zrinjskog.

14' - Nakon centaršuta Josuea iz kornera, mrežu Marića je zatresao Augustyniak.

14' - GOL! Legia vodi 1:0.

13' - Prvi korner za domaće.

13' - Plemići su veoma dobro ušli u utakmicu i zasad su bolji rival na terenu.

7' - Nemanja Bilbija se žali na povredu poslije starta nogometaša Legije.

6' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je nogometaš domaćih Jurgen Celhaka.

3' - Prvi pokušaj na utakmici, udarac Memije odlazi preko gola.

1' - Počeo susret u Varšavi, prvi sa centra su krenuli domaći nogometaši.

18.35 - Trener mostarskog sastava Krunoslav Rendulić je uoči puta za Varšavu istakao da njegova ekipa ide na pobjedu u ovom susretu.

"Naravno da ne idemo tamo samo da potrošimo vrijeme, naše ambicije su jasne: odigrati dobro, pružiti kvalitetnu igru i idemo na pobjedu, to je jasno", rekao je Rendulić.

18:25 - Zrinjski je nakon tri odigrane utakmice u grupi E na trećem mjestu sa tri osvojena boda koliko ima i posljednjeplasirani AZ Alkmaar dok je Legia prvoplasirana sa šest osvojenih bodova koliko ima i Aston Villa.

18:20 - Glavni sudija meča je Ricardo de Burgos iz Španije sa pomoćnicima Ikerom de Franciscom i Jonom Nunezom dok je četvrti sudija Pablo Gonzalez Fuertes. U VAR sobi su Jose Luis Munuera i Mario Melero Lopez također iz Španije.

18:16 - Treneri obje ekipe Kosta Runjaić sa jedne i Krunoslav Rendulić s druge strane su odabrali početne postave za duel koji počinje u 18:45 sati.

Legia: Hladun; Pankov, Augustyniak, Kapuadi; Wszolek, Elitim, Celhaka, Kun; Josue, Pekhart, Muci.

Na klupi su ostali: Tobiasz, Burch, Yuri Ribeiro, Kramer, Gil Dias, Sokolowski, Gual, Rosolek, Jedrzejczyk, Kapustka, Strzalek, Slisz.

Zrinjski: Marić; Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija; Senić, Čanađija, Ivančić; Ćuže, Malekinušić, Bilbija.

Na klupi su ostali: Sefo, Marin, Zlomislić, Sabljić, Kiš, Balić, Hrvanović, Mišić, Bradarić, Prskalo.

18:15 - Poštovani posjetioci portala Klix.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola Konferencijske lige Legia - Zrinjski koji se igra na Gradskom stadionu u Varšavi s početkom u 18:45 sati.