Svjetsko prvenstvo
2

Tok utakmice: Japan - Kostarika 0:1

H. H.
Na stadionu Ahmad bin Ali u Al Ryanu igrala se utakmica grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru između Japana i Kostarike (0:1), a susret ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Japan - Kostarika 0:1

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadokande.

88' - Kakva šansa za Japan! Kamada je šutirao, ali sjajno je odbranio Navas i spasio svoj tim.

Japan - Kostarika 0:1 (Fuller 81')

81' - GOOOOOOOOL! Kostarika vodi 1:0. Fuller je šutirao s distance i lijepo pogodio za šokantno vodstvo Ticosa.

76' - Sve je manje nade da ćemo vidjeti pogodak u ovom susretu.

63' - Soma je iz vrlo dobre pozicije iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

57' - Sada je pokušao i Soma, ali njegov udarac iskosa otišao je pored gola Kostarike.

54' - Japan je bolji u nastavku i definitivno pokazuje više želje da dođe do gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme i odmah smo vidjeli šansu. Morita je sjajno prošao i šutirao, ali odbranio je Navas.

Kraj prvog poluvremena

Japan - Kostarika 0:0

38' - Finiš prvog poluvremena, ništa vrijedno pomena nije se desilo.

30' - Igra se odvija uglavnom između dva šesnaesterca, ništa nismo vidjeli. Gledamo najslabiju utakmicu na SP-u od početka turnira.

20' - Japan ima inicijativu, ali još uvijek bez prave šanse.

9' - Za sada nema uzbuđenja, igra se otvoreno s obje strane, ali bez prilika.

1' - Počela je utakmica.

10:55 - Eventualnom pobjedom Japan bi gotovo sigurno osigurao prolaz dalje, dok se Kostariki daju male šanse nakon debakla u prvom meču od Španije kada su poraženi 7:0.

Standings provided by Sofascore

10:50 - Poznati su i sastavi timova:

Japan: Gondo, Doan, Endo, Itakura, Kamada, Morita, Nagatomo, Soma, Ueda, Yamane, Yoshida

Kostarika: Navas, Borges, Calvo, Campbell, Contreras, Duarte, Fuller, Oviedo, Tajeda, Torres, Waston

10:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe E na Svjetskom prvenstvu u kojoj se sastaju Japan i Kostarika. Susret se igra na stadionu Ahmad bin Ali u Al Ryanu s početkom u 11 sati.