SP u Kataru
11

Tok utakmice: Francuska - Australija 4:1

H. H.
Nogometaši Francuske i Australije (4:2) igrali su meč 1. kola grupe D na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a tekstualni prijenos susreta mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Francuska - Australija 4:1

90' - Igrat će se sedam minuta sudijske nadokande.

89' - Velika šansa za Francusku! Udarac Konatea glavom sjajno je odbranio Ryan.

82' - Trikolori rutinski čuvaju ubjedljivo vodstvo i pitanje pobjednika ovdje je odavno riješeno.

Francuska - Australija 4:1 (Giroud 71')

71' - GOOOOOOOL! Giroud je postigao svoj drugi gol i sada je sa 51. pogotkom u dresu Francuske izjednačen na vrhu liste strijelaca sa čuvenim Thierryjem Henryjem.

Francuska - Australija 3:1 (Mbappe 78')

68' - GOOOOOOOOL! Mbappe je sjajno skočio i lijepo je glavom pogodio za 3:1. Sada je sve gotovo, teško je vjerovati da se Australija može vratiti.

67' - Velika šansa za Francusku! Griezmann je šutirao nakon povratne lopte, a s linije je izbio jedan australski igrač.

57' - Francuska potpuno kontroliše igru na terenu i strpljivo čeka priliku za treći gol.

50' - Velika šansa za Francusku! Giroud je pokušao škaricama, ali lopta je otišla pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Francuska - Australija 2:1

45+2'' - Stativa za Australiju! Jackson Irvine je šutirao glavom, ali je pogodio stativu.

45' - Kakav promašaj Mbappea! Griezmann je ubacio s desne strane, a napadač PSG-a sa svega nekoliko metara promašio prazan gol.

42' - Griezmann je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola.

Francuska - Australija 2:1 (Giroud 32')

32' - GOOOOOOOL! Već je 2:1 za Francusku. Rabiot je ukrao loptu i asistirao Giroudu kojem nije bilo teško da iz blizine postigne gol.

Francuska - Australija 1:1 (Rabiot 27')

27' - GOOOOOOOL! Rabiot je glavom sjajno pogodio za 1:1. Theo Hernandez je ubacio, a nogometaš Juventusa postigao izuzetno efektan gol.

22' - Kakav udarac Dukea! Šutirao je sa preko 25 metara, lopta je otišla zamalo pored gola Francuske.

17' - Francuska djeluje prilično bezidejno i slabo na početku utakmice, nijednom nisu opasno zaprijetili.

9' - GOOOOOOOOOOL! Australija vodi 1:0. Leckie je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi našao se Goodwin i pogodio je za vodstvo Australaca.

7' - Nema uzbuđenja u uvodnim minutama, Australci stoje sasvim solidno na terenu.

1' - Počela je utakmica, Francuska je prva krenula s centra.

19:55 - U toku je intoniranje himni. Glavni sudija je Victor Gomes iz Južnoafričke Republike.

19:50 - Francuska se kao branitelj naslova suočava sa gotovo nemogućom misijom, sudeći prema tradiciji i historiji.

Trikolori bi u slučaju osvajanja titule bili prvi tim nakon Brazila 1962. koji je odbranio naslov svjetskog prvaka. Izazov je ogroman tim više, jer su posljednja četiri svjetska prvaka ispala prvoj fazi narednog Mundijala.

19:45 - Poznati su sastavi za današnji meč:

Za Francusku od prve minute igraju: Lloris, Upamecano, Konate, Hernandez, Pavard, Tchouameni, Griezmann, Rabiot, Dembele, Mbappe i Giroud.

Za Australiju igraju: Ryan, Souttar, Rowles, Atkinson, Behich, Mooy, McGree, Irvine, Leckie, Goodwin, Duke

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos druge utakmice 1. kola grupe D između selekcija Francuske i Australije. Meč se igra na stadionu Al Janoub s početkom u 20 sati.