SP u Kataru
10

Tok utakmica: Iran - SAD 0:1; Vels - Engleska 0:3

Rasplet grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru riješio se danas utakmicama između Irana i SAD-a te Velsa i Engleske, a tekstualni prijenos ova dva meča mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
Rezultat i strijelci:

Iran - SAD 0:1 (Pulišić 38')

Vels - Engleska 0:3 (Rashford 49', 68', Foden 51')

Standings provided by Sofascore

Kraj utakmica!

90+9' - Nema penala! Čini se da SAD ide u osminu finala...

90+9' - Kakva drama u 99. minuti! Iranci traže penal, ali Lahoz je samo odmahnuo rukama!

90+6' - Sve manje vremena za Iran, posljednje dvije minute nisu uopšte došli u posjed lopte.

90+3' - Velika šansa za Iran! Pouraliganji je šutirao nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali lopta ide malo preko gola. Dramatičan finiš utakmice!

90+' - Iran napada svim silama i traži gol za poravnanje. Još sedam minuta igre.

90+' - Na meču Irana i SAD-a igrat će se još devet minuta.

90+' - Meč Velsa i Engleske je produžen za četiri minute i uskoro će sudija svirati kraj.

90' - Sami finiš utakmica. Iran napada svim silama, ali ne mogu doći do pogotka, remija i prolaska u osminu finala.

83' - Sada su svi nogometaši Irana skočili i tražili igranje rukom, odnosno penal za njihovu selekciju, ali sudija Lahoz nije pokazao na bijelu tačku i čini se da je donio ispravnu odluku.

77' - Velika šansa za Englesku! Rashford je mogao postići hat-trick, ali brani golman Velsa.

71' - Još jedan pokušaj Iranaca, sada je probao Ezatolahi s distance, ali lopta ide preko gola. Bod je Iranu dovoljan za prolazak u grupnu fazu.

68' - Gooooooooooooool! Engleska postiže i treći gol, drugi put se u listu strijelaca upisao Rashford, kojem je ovo treći pogodak na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

65' - Nova velika šansa za Iran! Ghoddos je još jednom gađao iz izgledne pozicije, ali lopta odlazi malo pored gola. Golman je bio nemoćan, ovo bi sigurno bio gol da je išlo u okvir gola, ali ostaje 1:0 za SAD.

60' - I dok je na meču između Velsa i Engleske već sve faktički riješeno, Iranu treba jedan pogodak koji bi ih vratio na drugu poziciju i osigurao im prolazak u osminu finala.

52' - Velika šansa za Iran! Nakon centaršuta s desne strane, glavom je šutirao Ghoddos, ali preko gola.

51' - Goooooooooooool! Engleska je za dvije minute riješila pitanje pobjednika. Kane je ubacio s desne strane, a na pravom mjestu je bio Foden koji šalje loptu u mrežu i pogađa za 2:0.

49' - Goooooooooool! Engleska vodi protiv Velsa, strijelac je Rashford. Napadač Manchester Unieda je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

46' - Počela su druga poluvremena, s tim da je utakmica Vels - Engleska počela tri minute prije.

Prvo poluvrijeme

45' - Po pet minuta sudijske nadoknade na oba meča.

38' - Gooooooooooool! Pulišić dovodi Sjedinjene Američke Države u zasluženo vodstvo protiv Irana. S ovim rezultatom, SAD je tim koji ide u osminu finala.

38' - Foden je imao veliku šansu za Englesku! Došao je do slobodnog prostora, okrenuo se i šutirao, ali lopta odlazi preko gola.

33' - Velika šansa za Sjedinjene Američke Države! Weah je šutirao iz odlične pozicije, ali je prebacio loptu preko gola.

28' - Još uvijek nema pogodaka, ali ni situacija koje su vrijedne spomena.

22' - Nema pogodaka još uvijek, a prema trenutnoj situaciji, dalje idu Engleska i Iran.

17' - Napadaju nogometaši Sjedinjenih Američkih Država, ali još uvijek ne mogu postići pogodak za vodstvo.

11' - Pulišić je prvi prijetio prema golu Irana, no nije bilo veće opasnosti i golman ove reprezentacije je sigurno uhvatio loptu.

10' - I evo prve velike prilike. Rashford je izašao sam ispred golmana Velsa, ali mu je Ward odbranio udarac.

10' - Nema šansi, niti ništa vrijedno spomena.

1' - Utakmice su počele!

19:58 - Sve je spremno za početak utakmica.

19:55 - Igrači izlaze na teren na oba stadiona, sve je spremno za početka utakmica. Prvo će uslijediti nacionalne himne, a nakon toga i konačan obračun za mjesto u osmini finala.

19:35 - Poznati su i sastavi za večerašnje mečeve:

Za Iran od prve minute igraju: Beyranvand, Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Mohammadi, Noorollahi, Ezatolahi, Hajisafi, Gholizadeh, Azmoun i Taremi.

Za SAD meč počinju: Turner, Dest, Carter-Vickers, Ream, Robinson, McKennie, Adams, Musah, Weah, Sargent i Pulišić.

Za Vels od prve minute igraju: Ward, N. Williams, Mepham, Rodon, Davies, Ramsey, Ampadu, Allen, Bale, Moore i James.

Za Englesku od prve minute igraju: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Shaw, Henderson, Rice, Bellingham, Foden, Kane i Rashford.

19:30 - U grupi B situacija je još kompliciranija nego u grupi A, jer sve četiri ekipe imaju šanse za osminu finala i razdvaja ih samo po bod (Engleska 4, Iran 3, SAD 2, Vels 1). Ovo su mogući scenariji:

-Engleska ide u osminu finala u svakom scenariju osim ako izgubi od Velsa s četiri ili više golova razlike.

-SAD ide dalje ukoliko pobijedi Iran.

-Iran ide dalje ukoliko pobijedi SAD, ili u slučaju remija uz uslov da Vels ne pobijedi Englesku.

-Velsu za prolaz dalje treba pobjeda nad Engleskom od četiri gola razlike. Velšani mogu u osminu i bez pobjede s tolikom razlikom ali u tom slučaju ovise o susretu Irana i SAD-a gdje im treba remi.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica trećeg kola grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru između Irana i SAD-a te Velsa i Engleske. Susreti se igraju s početkom u 20:00 sati.