5

Tevez i Pereyra pogađali za 21. trijumf Juventusa, Stara dama ostala na plus četrnaest

(Foto: EPA)
Osam kola prije kraja sezone lider Serije A Juventus ima ugodnih plus četrnaest u odnosu na prvog pratioca Romu.

Klub iz Torina večeras je kao rezultatom 2:0 porazio Empoli. Prvi pogodak na utakmici postigao je Carlos Tevez u 42. minuti. Rugani je dodao loptu do Sepea, golman Empolija je loptu nepropisno uhvatio u ruke, pa je arbtar dosudio indirektan udarac za domaćina. Šut Teveza pod prečku iz neposrdne blizine bio je neodbranjiv za gostujućeg golmana.

U samom finišu utakmice konačnih 2:0 postavio je Pereyra.

U drugom današnjem susretu koji je počeo u terminu od 18 sati Fiorentina je kao domaćin porazila Sampdoriju rezultatom 2:0. Viole su posao završile za tri minute. Pogodak za 1:0 postigao je Diamanti, dok je tri minute kasnije konačnih 2:0 postavio Salah.