U odličnoj formi
84

Tabaković je drugi strijelac 2. Bundeslige! Pogledajte nova dva gola Zmaja za Herthu

N. K.
Trenutak kada Tabaković postiže prvi gol (Foto: Hertha Berlin)
Nogometaši Herthe vode na poluvremenu protiv Holstein Kiela rezultatom 2:0 u utakmici 24. kola 2. Bundeslige koja se igra večeras igra u Berlinu.

Heroj domaćih je reprezentativni napadač Bosne i Hercegovine Haris Tabaković koji je postigao oba pogotka.

Prvi je zabio u 17. minuti nakon što je iskoristio grešku odbrane gostiju, a onda majstorski zaobišao golmana i poslao loptu u praznu mrežu.

Gol pogledajte ovdje.

Drugi gol postigao je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i to iz drugog pokušaja nakon što mu je protivnički golman prvobitno odbranio udarac volejom.

Drugi gol pogledajte ovdje.

Tabaković je sada na drugom mjestu liste najboljih strijelaca 2. Bundeslige s 13 pogodaka, a uz to ima i tri asistencije. Na prvom mjestu je Glatzel iz HSV-a s 15 golova.

Inače, Hertha je trenutno s ovom pobjedom na osmom mjestu 2. Bundeslige, dok je Kiel na drugom mjestu te bi ovim porazom ostao sa šest bodova zaostatka u odnosu na lidera St. Pauli.