Mala nezgoda
22

Sudiju na utakmici Serije A ''uhvatili'' grčevi, veznjak Rome mu ukazao prvu pomoć

E. K.
Sudiju duela u Rimu ''uhvatili'' grčevi (Foto: Screenshot)
Glavni sudija jučerašnje utakmice sedmog kola italijanske Serije A između Rome i Frosinonea Matteo Marchetti je u finišu susreta doživio malu nezgodu.

Marchettija su u 86. minuti susreta ''uhvatili'' grčevi u obje noge nakon čega se meč nakratko prekinuo kako bi mu se ukazala potrebna ljekarska pomoć, a pomogao mu je i veznjak rimskog kluba Houssem Aouar.

Nakon što se vratio na teren, italijanski arbitar je utakmicu, koja je okončana rezultatom 2:0 u korist domaćina, mirno priveo kraju.

Inače, strijelci za Vučicu su bili Romelu Lukaku u 21. i Lorenzo Pellegrini u 83. minuti susreta, a za oba gola asistent je bio Paulo Dybala.

Roma je trenutno tek na 12. poziciji na tabeli sa svega osam bodova nakon sedam odigranih susreta, dok je Frosinone deseti s bodom više u odnosu na jučerašnjeg rivala.

Rimljani će u sljedećem kolu, ujedno i posljednjem prije nove reprezentativne pauze, gostovati kod Cagliarija, dok će Frosinone na svom terenu ugostiti Veronu.