Nevjerovatna scena
23

Štoper Peterborougha čistio snijeg usred utakmice protiv Walsalla

U susretu trećeg ranga engleskog nogometa (League One) između Peterborougha i Walsalla sinoć se desila nevjerovatna scena.

Susret na ABAX stadionu u Peterboroughu počeo je uprkos tome što je snijeg počeo padati, no već na početku drugog poluvremena bilo je otežano vidjeti linije.

Ipak, igralo se sve do 80. minute kada je sudija odlučio prekinuti susret pri vodstvu domaće ekipe rezultatom 2:1.

Domaći igrači su po svaku cijenu željeli završiti susret, a nakon što im je arbitar odlučio dati deset minuta da osposobe teren za igru, u čišćenju snijega nisu učestvovali samo redari, već i štoper Steven Taylor.

Nekadašnji kapiten U21 reorezentacije Engleske i dugoogdišnji član Newcastlea je uzeo lopatu u ruke i očistio je linije kaznenog prostora svoje ekipe uz ovacije domaćih navijača.

Nakon što su se stekli uslovi za završetak meča susret je nastavljen, a Peterborough je upisao veoma važnu pobjedu kojom je došao na samo tri boda do pozicije koja vodi u play-off.