0

Evropska liga / Stanciu donio pobjedu Anderlechtu protiv APOEL-a, Kopenhagen savladao Ajax

Fudbaleri Kopenhagena pobijedili su na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige ekipu Ajaxa s rezultatom 2:1.

Danci su u poveli već prvoj minuti utakmice kada je Falk pogodio na asistenciju Kvista.

Ipak, nakon pola sata igre veoma važan gol u gostima za Holanđane postigao je Dolberg pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

U nastavku je Kopenhagen uspio još jednom povesti. Cornelius je bio strijelac pola sata prije kraja meča na asistenciju Ankersena.

Imao je Ajax više od igre, pogotovo u drugom poluvremenu, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Fudbaleri Anderlechta pobijedili su u gostima ekipu APOEL-a s minimalnih 1:0.

Na utakmici igranom na GSP stadionu u Nikoziji vidjeli smo dva različita poluvremena.

Belgijanci su dominirali u prvom dijelu susreta što su i krunisali golom Stanciua na asistenciju Chipciua u 29. minuti meča.

U drugom su Kiprani imali znatno više od igre, ali za razliku od Anderlechta, dominaciju nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.