Prijateljske utakmice
0

Srbija bez problema sa Kiprom, Ukrajina lako protiv Norveške

Nogometna reprezentacija Srbije slavila je u gostima kod Cipra s 3-1.

Iako srbijanski mediji govore o "nadahnutoj igri" srbijanske reprezentacije, Kiprani su bili ti koji su poveli nakon manje od 20 minuta igre. Konstantinos Makridis iskoristio je proigravanje Charalambidisa, te u 19. minuti doveo svoju reprezentaciju u iznenađujuće vodstvo.

No, manje od 15 minuta bilo je potrebno da Dušan Tadić izjednači na 1-1 u 33. minuti, a u drugoj minuti nastavka i u potpunosti preokrene rezultat u srbijansku korist. Kod oba mu je pogotka asistirao Filip Đuričić.

Konačnih 3-1 postavio je Dušan Basta u 70. minuti susreta, kojem je za gol asistirao Antonio Rukavina.

U Sevilli su se, pak, sastali Ukrajina i Norveška, a laku 2-0 pobjedu su odnijeli Ukrajinci pogocima Morozjuka u 17. i Jarmoljenka u 42. minuti. Ukrajina je od 84. minute igrala s igračem manje (isključenje Mandžuka), dok je četiri minute kasnije Norveška propustila barem postići počasni pogodak. Penal tada nije iskoristio Elyounoussi.   Prijateljske utakmice:

Kipar - Srbija 1-3 (Makridis 19 / Radić 33, 47, Basta 70) Norveška - Ukrajina 0-2 (Morozjuk 17, Jarmoljenko 42)

Čile - Egipat 2-1 (Vargas 60, Carmona 66 / Salah 88) Mađarska - Bjelorusija 1-1 (Szabics 33 / Volodko 59)