{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Spektakularna pobjeda Ekvatorijalne Gvineje

T
24.3.2013. u 19:52
6
6
Spektakularna pobjeda Ekvatorijalne Gvineje
6
Spektakularna pobjeda Ekvatorijalne Gvineje
Foto: Arhiv
U nedjelju je odigrano, na afričkom tlu, devet kvalifikacijskih utakmica za odlazak na Svjetsko prvenstvo, kojem će iduće godine domaćin biti Brazil.
Definitivno se najzanimljivija utakmica odigrala u grupi B gdje je Ekvatorijalna Gvineja s 4-3 pobijedila Zelenortsko otočje. Čak je tri puta vodio domaćin, ali je uprkos tome tek u 88. minuti osigurao pobjedu kada je pogodak odluke postigao Ramos. No, imala je Ekvatorijalna Gvineja još jednog heroja, a bio je to Emilio Insue, igrač Mallorce, koji je postigao hat-trick na utakmici.

Inače, Insue je ove nedjelje odigrao prvu takmičarsku utakmicu u dresu svoje reprezentacije.

U grupi D je Gana opravdala status velikog favorita, te je do drugog slavlja došla pobjedom protiv Sudana 4-0. Nešto teže je u ogledu grupe H Mali slavio 2-1 kod Ruande, a strijelci su bili Samassa, igrač Chieva, te Traore iz Bordeuaxa.

S vrlo dobrim igrama nastavlja Tanzanija koja je pred svojim navijačima pobijedila Maroko 3-1, pa su se u grupi C na vrhu izdvojili Obala Bjelokosti sa sedam bodova i spomenuta Tanzanija sa šest.

Afričke kvalifikacije za SP, 3. kolo:

Grupa A:

Etiopija - Bocvana 1-0
Južnoafrička Republika - Centralnoafrička Republika 2-0 (subota)

Redoslijed: 1. Etiopija 7, 2. JAR 5, 3. Centralnoafrička Republika 3, 4. Bocvana 1.

Grupa B:

Ekvatorijalna Gvineja - Zelenortski otoci 4-3
Tunis - Sierra Leone 2-1 (subota)

Redoslijed: 1. Tunis 9, 2. Sierra Leone 4, 3. Ekvatorijalna Gvineja 4, 4. Zelenortski otoci 0.

Grupa C:

Tanzanija - Maroko 3-1
Obala Bjelokosti - Gambija 3-0 (subota)

Redoslijed: 1. Obala Bjelokosti 7, 2. Tanzanija 6, 3. Maroko 2, 4. Gambija 1.

Grupa D:

Lesoto - Zambija 1-1
Gana - Sudan 4-0

Redoslijed: 1. Gana 6, 2. Zambija 4, 3. Sudar 4, 4. Lesoto 2.

Grupa E:

Kongo - Gabon 1-0 (subota)
Burkina Faso - Niger 4-0 (subota)

Redoslijed: 1. Kongo 9, 2. Burkina Faso 3, 3. Niger 3, 4. Gabon 3.

Grupa F:

Nigerija - Kenija 1-1 (subota)
Namibija - Malavi 0-1 (subota)

Redoslijed: 1. Nigerija 5, 2. Malavi 5, 3. Namibija 3, 4. Kenija 2.

Grupa G:

Mozambik - Gvineja 0-0

Redoslijed: 1. Egipat 6 (-1), 2. Gvineja 4, 3. Mozambik 2, 4. Zimbabve 1 (-1).

Grupa H:

Ruanda - Mali 1-2

Redoslijed: 1. Mali 6, 2. Benin 4 (-1), 3. Alžir 3 (-1), 4. Ruanda 1.

Grupa I:

Dr Kongo - Libija 0-0
Kamerun - Togo 2-1 (subota)

Redoslijed: 1. Kamerun 6, 2. Libija 5, 3. DR Kongo 4, 4. Togo 1.

Grupa J:

Liberija - Uganda 2-0
Senegal - Angola 1-1 (subota)

Redoslijed: 1. Senegal 5, 2. Uganda 5, 3. Angola 3, 4. Liberija 1.

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: