0

Španski Kup kralja: Atletico Madrid i Celta Vigo ovjerili plasman u osminu finala

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Atletico Madrid je minimalnom pobjedom nad Reus Deportiuom (1:0) sa ukupnih 3:1 prošao u osminu finala Kupa kralja, a identičan rezultat ostvarila je i Celta Vigo nad Almerijom i sa ukupnih 4:1 prošla dalje.

Atletico Madrid je igrao u izmijenjenom sastavu, a jedini gol na meču postigao je Teye u 53. minuti. Ovo je bila njegova sedma utakmica za Atletico u svim takmičenjima u ovoj sezoni i prvi gol za ovaj klub.

U drugom meču na današnjem rasporedu Celta Vigo je golom Wassa u 41. minut isavladala Almeriju. Celta je ovom pobjedom nastavila odličnu formu i sada ima četiri pobjede i jedan remi u posljenjih pet utakmica u svim takmičenjima.