20

Španija vodi sa 2:0 protiv BiH: Fenomenalni Nolito postigao oba gola, Džeko napustio teren

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine igra prijateljski meč protiv Španije u St. Gallenu, a trenutno je 2:0 za Španiju.

Španija je povela golom Nolita u 11. minuti. Španci su prilikom izvođenja kornera izveli brzu akciju, uputili centaršut, lopta je stigla do Džeke koji ju je pokušao izbaciti iz šesnaesterca, ali je pogodio Nolita koji je primio loptu i matirao Begovića.

Samo sedam minuta kasnije, ponovo nakon loše reakcije naše odbrane, Nolito je matirao Begovića. Ovaj put na mnogo ljepši način lobovao je našeg golmana sa nekih 10 metara iskosa.

Dodatne poteškoće za naš tim zadao je izlazak Edina Džeke koji je vjerovatno zbog povrede napustio meč u 22. minuti. Zamijenio ga je Milan Đurić.

Ovo je sedmi sudar BiH i Španije, a prvi u prijateljskim mečevima. Do sada su Španci ostvarili četiri pobjede, dok su dva meča završena neriješenim rezultatom.