0

SP za nogometašice: Kanada i Francuska u četvrtfinalu

FENA
Nogometašice Kanade svladale su Švicarsku s 1-0, a Francuska je s 3-0 nadigrala Južnu Koreju u utakmicama osmine finala Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Kanada.

Domaća reprezentacija je u Vancouveru došla do pobjede zahvaljujući pogotku Belanger u 52. minuti. Kanađanke su do kraja dvoboja uspjele obraniti tu prednost.

Francuska je u Montrealu bila uvjerljiva protiv Južne Koreje. Dvaput je mrežu zatresla Delie (4, 48), a Thomis je postigla drugi od tri pogotka, tako da su Francuskinje, četvrte s prošlog SP-a, već u 8. minuti vodile 2-0.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv Njemačke, dok Kina, Australija i Kanada još čekaju svoje suparnice. Kineskinje će igrati protiv boljih iz dvoboja SAD - Kolumbija, Australija čeka braniteljice naslova Japanke ili Nizozemke, a Kanada će se za mjesto u polufinalu boriti protiv Norveške ili Engleske.

SP nogometašica - osmina finala:

Kina - Kamerun 1-0 SAD - Kolumbija (uto, 2.00) Njemačka - Švedska 4-1 Francuska - Južna Koreja 3-0

Australija - Brazil 1-0 Japan - Nizozemska (sri, 4.00) Norveška - Engleska (pon, 23.00) Kanada - Švicarska 1-0