12

Soldado donio Villarrealu pobjedu protiv Celte i proboj na peto mjesto La Lige

Fudbaleri Villarreala pobijedili su u gostima u okviru 27. kola španske La Lige ekipu Celta Vigo s minimalnih 1:0.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti u 33. minuti utakmice. Soriano je primio odličan pas, ali je katastrofalno šutao s peterca pa je golman Alvarez lagano uhvatio loptu.

Ipak, Villarreal je došao u vodstvo u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor. Lijepo je glavom dodao Musacchio, a loptu je dočekao Soldado i postigao, ispostavit će se, odlučujući gol.

U drugom poluvremenu gosti nisu uputili niti jedan šut prema golu domaćih, Celta je preuzlea inicijativu, ali sve to nije bilo dovoljno da stigne do izjednačenja.

Villarreal je s nova tri boda prestigao Real Sociedad i sada je petoplasirana ekipa La Lige, dok je Celta ostala na 11. mjestu.