0

Slaviji tri boda iz Banje Luke, prva pobjeda Širokog

Piše: N. Jamaković
Utakmica Borac - Slavija (Foto: G. Kec/Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega i Slavije ostvarili su pobjede u posljednja dva susreta trećeg kola nogometne BH Telecom Premijer lige BiH.

Slavija je načinila senzaciju i favorizovani tim Borca pobijedila 2:1 u Banjoj Luci. Gosti iz Istočnog Sarajeva došli su u vodstvo u 33. minuti preko Mamića, a na 2:0 povisio je Rašević u 53. minuti.

Domaći tim je do kraja meča uspio postići tek počasni gol, i to u sudijskoj nadoknadi drugog dijela meča za konačnih Borac – Slavija 1:2.

Za razliku od Borca, ekipa Širokog Brijega nije dozvolila iznenađenje na svom terenu. Širokobriježani su potvrdili ulogu favorita protiv bijeljinskog Radnika i slavili sa 2:0. Golove za domaći tim postigli su Ćorić u 38. i Roskam u 71. minuti susreta i tako donijeli prvu pobjedu Širokom u novoj sezoni.

Slaviji je ovo druga pobjeda i nakon tri kola imaju sedam osvojenih bodova.

Rezultati 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH:

Široki Brijeg: Široki Brijeg - Radnik 2:0 Banja Luka: Borac - Slavija 1:2

Sarajevo: Olimpic - GOŠK 1:0 Sarajevo: Sarajevo - Gradina 3:1 Mostar: Velež - Rudar 0:1 Trebinje: Leotar - Čelik 1:0 Gradačac: Zvijezda - Željezničar 1:4 Travnik: Travnik - Zrinjski 0:1

1. Sarajevo 3 2 1 0 6:2 7
  2. Željezničar 3 2 1 0 5:1 7
  1. Slavija 3 2 1 0 3:1 7
  2. Leotar 3 2 1 0 2:0 7
  3. Zrinjski 3 2 0 1 2:1 6
  4. Olimpik 3 1 2 0 3:2 5
  5. Čelik 3 1 1 1 2:1 4
  6. Široki Brijeg 3 1 1 1 2:1 4