13. kolo BH Telecom Premijer lige
0

Slavija i Sarajevo remizirali, Olimpic slavio protiv Zrinjskog

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 13. kola BH Telecom Premijer lige BiH danas su odigrane dvije utakmice. Slavija i Sarajevo odigrali su bez pobjednika (0:0) dok je Zrinjski na svom terenu poražen od Olimpica sa 4:1.

FK Slavija - FK Sarajevo

Nakon što su u prošlom kolu pobijedili Željezničar na svom terenu, Sarajevo je danas igralo u gostima protiv Slavije u potrazi za još tri boda.

Izabranici Dragana Jovića mogli su preko Nuhanovića povesti već u 15. minuti, međutim, junak 100. derbija promašio je prazan gol.

Nakon toga, zaprijetili su igrači Slavije, no golman Bordo tima Bandović odlično je branio. Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova, ali gledatelji na stadionu u Istočnom Sarajevu mogli su biti zadovoljni viđenim na terenu u prvom dijelu utakmice.

U drugom poluvremenu, tačnije u 60. minuti, Slavija je mogla doći do vodstva kad je Ivan Mamić sa tri metra pogodio prečku tima sa Koševa. Do kraja utakmice, nije bilo golova. Slavija i Sarajevo podijelili su bodove u utakmici bez golova.

HŠK Zrinjski - FK Olimpic

U prvih pet minuta utakmice na stadionu Pod Bijelim Brijegom nije bilo velikih šansi. Isto tako bilo je i u nastavku utakmice, oba tima imala su po nekoliko polušansi, ali napadači Plemića i Vukova jednostavno nisu bili raspoloženi u prvom poluvremenu.

U nastavku utakmice, Olimpic je krenuo ofanzivnije što im je donijelo i vodstvo u 61. minuti kada je Kapić matirao Hadžića.

Olimpic je došao do 2:0 u 73. minuti kada je Muharemović iz penala savladao Hadžića. Prethodno, Radeljić je isključen zbog oštrog starta u šesnaestercu.

Do kraja utakmice, postignuta su još tri gola. Đelmić je povećao vodstvo Vukova na 3:0 da bi Zrinjski u 83. minuti postigao i počasni gol. Ipak, Alen Škoro je u nadoknadi utakmice postigao i četvrti gol za Olimpic. Veoma vrijedna pobjeda sarajevskog prvoligaša.

13. kolo BHT Premijer lige:

Slavija - Sarajevo 0:0

Zrinjski - Olimpic 1:4 Željezničar - Velež (19.00 sati)

Jučer: Travnik - GOŠK 0:0 Zvjezda - Leotar 0:1 Radnik - Gradina 1:0 Čelik - Rudar 2:1 Borac - Široki Brijeg

1. Sarajevo13 9 3 1 25:7 30
  2. Željezničar 12 8 2 2 17:8 26
  3. Široki Brijeg 13 6 4 3 23:10 22
  4. Olimpic 13 6 4 3 15:9 22
  5. Slavija13 6 4 3 10:9 22
  6. Zrinjski 12 7 1 4 11:12 22
  7. Leotar 13 6 3 4 16:14 21
  8. Borac 13 6 2 5 16:11 20