4

Široki Brijeg bez problema protiv Slavije, dva eurogola Crnova

U 26. kolu BHT Premijer lige BiH Široki Brijeg je na Pecari nanio težak poraz Slaviji savladavši je rezultatom 4:0.

Širokobriježani su ovom pobjedom nastavili odličan niz bez poraza u ligi. Tim Slavena Muse upisao je šestu vezanu utakmicu bez poraza pri čemu je upisao pet pobjeda. U tom periodu Široki je postigao 14 golova i primio samo jedan.

Slavija je nastavila katastrofalan niz i sada ima sedam vezanih utakmica bez pobjede pri čemu je upisala četiri poraza i nastavlja borbu za opstanak.

Vodstvo Širokom donio je Kožulj u 34. minuti, a na 2:0 prelijepim pogotkom postavio je Crnov. Do odmora rezultat se nije mijenjao.

Domaći tim je nastavio istim tempom i u drugom dijelu. Pehar je pogodio za 3:0 u 69. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Crnov još jednim sjajnim pogotkom, ovaj put iz slobodnog udarca.

U narednom kolu Široki gostuje Olimpicu, a Slavija će putovati u Banja Luku gdje će igrati protiv Borca.

Pobjedom Širokog nastavlja se borba za Evropu u kojoj se za treće mjesto trenutno bore Željezničar, Sarajevo i Široki Brijeg.