0

Široki - Bešiktaš 1:2, Braga - Zrinjski 1:0

Sarajevo-x.com
Screenshot: NTV Hayat
Bh. klubovi Zrinjski i Široki Brijeg u četvrtak su odigrali prve utakmice drugog pretkola nogometnog Kupa UEFA.

Široki Brijeg je na domaćem terenu poražen od turskog Bešiktaša rezultatom 1:2. Golove za Bešiktaš postigli su M.E. Delgado u 19. minuti i M.M. Nobre u 83. minuti susreta. U sudijskom vremenu, tačnije u 92. minuti susreta D. Šilić smanjuje rezultat na 1:2.

Drugi bh. predstavnik u Kupu UEFA Zrinjski na gostovanju je u Portugalu poražen od Brage 1:0. Pogodak za Bragu postigao je R. Linz u 67. minuti susreta.

Revanš utakmice igrat će se 28. augusta u Istanbulu i Mostaru.

Rezultati prvih utakmica drugog pretkola nogometnog Kupa UEFA:

Široki Brijeg - Bešiktaš 1:2 Sporting Braga - Zrinjski 1:0 Metalurgs Liepaja - Vaslui 0:2 Borac Čačak - Lokomotiva Sofija 1:0

Vojvodina Novi Sad - Hapoel Tel Aviv 0:0 Georgia Tbilisi - Austria Beč odgođeno Honka Espoo - Viking Stavanger 0:0 Legia Varšava - Moskva 1:2 Haka Valkeakoski - Broendby 0:4 Stuttgart - ETO Györ 2.1 Suduva - Red Bull Salzburg 1:4 Litex Loveč - Hapoel Kiryat Shmona 0:0 APOEL Nikozija - Crvena zvezda 2:2 Djurgarden - Rosenborg 2:1 Stabaek - Rennes 2:1

Elfsborg - St. Patrick's At. 2:2 Young Boys Bern - Debrecen 4:1 Aris Solun - Slaven Koprivnica 1:0 Slovan Liberec - Žilina 1:2 Dnjepr Dnjepropetrovsk - Bellinzona 3:2 Gent - Kalmar 2.1 Koebenhavn - Lillestroem 3:1 Hafnarfjardar - Aston Villa 1:4 Maccabi Netanja - Černo More Varna 1:1 Zürich - Sturm Graz 1:1 Vllaznia - Napoli 0:3

AEK - Omonia Nikozija 0:1 Lech Poznan - Grasshoppers Zürich 6:0 Interblock - Hertha BSC 0:2 Queen of the South - Nordsjaelland 1:2 Manchester City - Mitjylland 0:1 Deportivo La Coruna - Hajduk Split 0:0