Sevilla slavila 3:0, Spahić igrao čitav meč

Sarajevo-x.com
Emir Spahić
Emir Spahić
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine i stoper Seville odigrao je čitav susret protiv Getafea, u okviru 15. kola Primera lige. Domaćini su slavili sa sigurnih 3:0.

Sevilla je povela golom Federica Fazija u 33. minuti. Ivan Rakitić je odlično centrirao iz kornera, a još bolje je reagovao Fazio, koji u padu glavom šalje loptu u mrežu.

U 50. minuti meča Manuel del Moral postiže drugi gol za Sevillu i praktično rješava pitanje pobjednika. Moral je postigao uistinu lijep pogodak za sigurnu prednost Seville.

Spahić je u centru pažnje bio u 59. minuti utakmice kada ga je Miku snažno udario u prsa. Kapiten Zmajeva je pao na tlo, a ukazana mu je i medicinska pomoć. Stameni stoper se ipak uspio oporaviti i vratiti u susret.

Konačan rezultat pred sam kraj susreta postavio je Kanoute.